ALTINOVA ULUSLARARASI İPEKYOLU RESİM SERGİSİ AÇILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

6 ülkeden 32 çalışmalarının yer aldığı Altınova Belediyesi Uluslararası İpekyolu Resim Sergisi düzenlenen törenle açıldı.

Resim sergisi öncesi oyuncu, sanat yönetmeni ve yazar Tamer Levent, sevenleriyle buluştu.

Birbirinden özel resimler sergilendi

Altınova Belediyesi iş birliğiyle İpekyolu Sanataevet Uluslararası Resim sergisi açıldı. 6 ülkeden 32 sanatçının resim sergisi Altınova Belediyesi konferans salonunda açıldı. İlhan Aydan’ın küratörlüğünde 50 esere yer verilen sergide bir birinden özel resimler sergilendi.

Söyleşi yapıp kitaplarını imzaladı

Altınova Belediyesi Uluslararası İpekyolu Resim Sergisi kapsamında sanat söyleşileri ve kitap imza günü düzenlendi. Oyuncu, sanat yönetmeni ve yazar Tamer Levent, Altınova Belediyesi Konferans Salonunda “Sanata Evet” söyleşisinde sanatı bir sürecin ürünü olduğunu söyleyerek, “Sanatçı olma süreci hiç bitmiyor” dedi.

5. Uluslararası sergi

İlçede beşinci kez uluslararası resim sergisinin açıldığını söyleyen Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Bu önemli etkinliğe katkı sağlayan bütün sanatçılarımıza çok teşekkür ediyorum. Sergimizin, özellikle gençlerimize bir rol model olması, kendilerine sanatsal açıdan bir yol çizebilmeleri adına yol göstereceğine inanıyorum” dedi.

Geniş katılım

Açılışa; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve eşi Yasemin Oral, Altınova İlçe Emniyet Müdürü H. Kürşat Seçer, Altınova İlçe Jandarma Komutanı J. Ütğm. Fırat Zorlu, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer, Altınova Kent Konseyi Başkanı Ali Yurt, sanatçılar ve davetliler katıldı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.