ALTINOVA ZABITA’DAN YILBAŞI MESAİSİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediyesi, halk sağlığını korumaya yönelik yürüttüğü denetimini, yılbaşı akşamı kısıtlamadan muaf olan işyerlerinde devam ettirdi.


Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri, yılbaşı gecesi kısıtlamadan muaf olan başta kuruyemiş ve manavlar olmak üzere işyerlerine denetimlerde bulundu.


Yetkilerini kullanıyor


Altınova Belediyesi Zabıta Amirliği ekipleri; “Tütün, tütün Mamulleri ve alkol piyasasının düzenlenmesine dair kanun”, “İspirto ve ispirtolu içkiler inhissarı kanunu”, “Tütün mamulleri ve alkollü içkilerin satışına ve sunumuza ilişkin usul ve esaslar hakkında yönetmelik” ve diğer ilgili mevzuat uyarınca yılbaşı gecesinde denetimlerde bulundu.


“Vatandaşların huzuru için”


Vatandaşların yılbaşına sağlıklı ve huzurlu bir şekilde girmeleri için denetimler yaptıklarını ifade eden Altınova Belediyesi Zabıta Amiri İlker Gülbahar, “Denetimler kapsamında İşyeri çalışma ruhsatı, ürünlerin tazeliği, son kullanma tarihi, fiyat etiketleri ve temizlik kurallarına uyulup uyulmadığı gibi kriterler incelendi.

Vatandaşlarımızın sağlık, huzur ve güvenliği için denetimlerimiz devam edecektir” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.