ALTINOVA’DA TERSANE İŞÇİLERİNİN KALDIĞI PANSİYONDA YANGIN ÇIKTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova’da tersane işçilerinin kaldığı pansiyonda yangın 150 kişinin tahliye edildiği yangında maddi hasar oluştu.

Yalova’nın Altınova ilçesine bağlık Subaşı beldesinde tersane işçilerinin pansiyon olarak kullandığı binada yangın çıktı. 150 kişinin tahliye edildiği pansiyon yangını sonucu maddi hasar meydana geldi.


Alınan bilgiye göre, Subaşı Kalıcı Konutları’nda faaliyet gösteren pansiyonda gece saat 02.50’de henüz bilinmeyen bir nedenle yangın çıktı. Yalova, Altınova, Çiftlikköy ve Tavşanlı Altınova Subaşı Kaytazdere İtfaiye Birliği (TASKİB) itfaiyelerinin müdahale ettiği yangında, pansiyonda bulunan 150 kişi tahliye edildi.


Alevlere müdahale eden itfaiye ekipleri, yangını söndürdükten sonra soğutma çalışması gerçekleştirdi. Öte yandan, pansiyonda maddi hasara neden olan yangın sonrası bölgeye Yalova Valisi Muammer Erol, Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Yiğit Özyiğit, Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral ve Subaşı Belediye Başkanı Turan Canbay da gitti.


Binadan tahliye edilen tersane işçileri, Altınova ve Subaşı belediyeleri tarafından otobüslerle ilçe merkezine getirildi. İşçiler, Altınova Belediyesi Spor Salonu’nda geceyi geçirdi.


Altınova Belediyesi İtfaiye Amiri Süleyman Çavuşoğlu, yangının kontrol altına alındığını açıkladı. Jandarmanın yangınla ilgili tahkikatı sürüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.