ALTINOVA’LI ÖĞRENCİLER ‘KENT MÜZESİNE’ HAYRAN KALDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Vakıfbank İlkokulu 4. Sınıf öğrencileri, 18-24 Mayıs Müzeler Haftası kapsamında, Altınova Belediye Hizmet Binası’nda yer alan ‘Altınova Kent Müzesi’ni ziyaret etti.

Öğrenciler, müze gezisi sırasında Altınova’nın zengin geçmişine tanıklık etme fırsatı buldu.

Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca ve diğer yetkililerin eşlik ettiği gezide, öğrenciler ilçenin kültürel mirasını keşfetti. Başkan Fazlaca, “Gelecek nesillere Altınova tarihini aktarıyoruz” diyerek, müzenin kültürel mirasın korunması ve aktarılması açısından önemli bir rol oynadığını vurguladı.

Müze Sorumlusu Arkeolog Sabriye Yazıcı Şentürk, müzenin geniş çaplı yapısından bahsederek, Altınova tarihi ile ilgili görseller, yöresel kıyafetler, Hersek Lagün maketi ve geçmiş dönemde kullanılan malzemeler gibi birçok envanterin ziyaretçileri beklediğini belirtti. Ayrıca, müze içerisinde bir resim sergisinin de bulunduğunu ve müzenin her vatandaşa açık olduğunu ifade etti.

Öğrenciler, müzeyi gezdikten sonra yaptıkları açıklamada, Altınova’nın eski yöre kıyafetleri ve Hersek Lagün maketine özellikle hayran kaldıklarını dile getirdi. Müze ziyaretinin, öğrencilere ilçenin tarihini ve kültürünü daha yakından tanıma imkanı sunduğu belirtildi. Altınova Kent Müzesi’nin, tarihi ve kültürel zenginlikleriyle dikkat çeken bir müze olduğu vurgulandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.