ALTINOVA’NIN ALTIN KALPLİ ÇOCUKLARI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova’nın Altınova Belediyesi, depremin ilk anlarından itibaren duygu dolu notlarla kaleme aldıkları mektupları ile birlikte kimisi oyuncaklarını, kimisi eşyalarını, kimisi şekerleme kutularını kimisi ise kumbaralarını getiren çocuklara teşekkür etti.

O çocuklardan birisi ise babası gönüllü operatör olarak deprem bölgesinde çalışan Yiğit Ali oldu.  Depremzedeler ulaştırılmak üzere annesi ile birlikte harçlıklarımdan biriktirdiği kumbarasını Altınova Belediyesi’ne teslim eden Yiğit Ali, herkesi gözyaşlarına boğdu.

Babası bölgede gönüllü

Babası ilk günden itibaren deprem çalışmalarına destek vermek için gönüllü operatör olarak bölgede bulunan Altınovalı Yiğit Ali’den depremzedelere anlamlı destek. Annesi ile birlikte Altınova Belediyesi afet koordinasyon merkezine gelen Yiğit Ali, harçlıklarını biriktirdiği kumbarasını belediye görevlilerine teslim etti.

“Kocaman yürekli çocuklarımız, umutlarımız var bizim”

Yiğit Ali nezdinde depremin ilk saatlerinden itibaren adeta seferber olan tüm çocuklara teşekkür eden Altınova Belediye Başkanı Dr.Metin Oral, “Kocaman yürekli çocuklarımız, umutlarımız var bizim. Cansınız, canımızsınız.” Dedi.

“Teşekkürler Altınova’m, Birlikteyiz Türkiye’m”

Yüz yılın felaketinde Altınova’nın 7’den 77’ye tüm vatandaşları, esnafı ve sanayicisi ile tek yürek olduğuna dikkat çeken Başkan Dr. Metin Oral, “Bu felaketi, bu zor günleri birlikte aşacağız. Dayanışma ve yardımlaşma geride bırakacağız. Duaları ve destekleri için herkese şükranlarımı sunuyorum. İyi ki varsınız. Teşekkürler Altınova’m, Birlikteyiz Türkiye’m” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.