ALTINOVA’YA BİR KARDEŞ DAHA

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediyesi, Makedonya Merkez Jupa Belediyesi ile resmen kardeş belediye oldu. İki belediye arasındaki, Kardeş Belediye Protokolü imzalandı.

 

Makedonya’nın Türk Belediyesi olan Merkez Jupa Belediyesi imzalanan kardeşlik protokolü ile birlikte Altınova Belediyesi ile Kardeş Belediye oldu.

 

RESMİ TEMASLAR SÜRÜYOR

 

Yalova Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova Belediye Meclis üyeleri Fevzi Arıcı, Birol Bayram, Mustafa Sarıgül, eski belediye meclis üyesi Halil Çorbacı ve Altınova Belediyesi Sosyal İşler Sorumlusu Hakan Beykoz, Makedonya’da resmi temaslara devam ediyor.

PROJELER ELE ALINDI

 

Merkez Jupa Belediyesi’ni ziyaret eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Merkez Jupa Belediye Başkanı Ariyan İbraim ile bir araya geldi. Görüşmede iki belediye başkanı farklı konulara değinerek, iki belediye arasında yapılacak projeleri ele aldılar.

 

ÖNEMLİ BİR YER

 

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral yaptığı açıklamada, iki ülke arasındaki ilişkiler kapsamında belediyeler arasında da ileride önemli işbirliklerine imza atılacağını inandığını ifade etti. Jupa’nınMakedonya’da nüfusunun büyük kısmının Türklerden oluşan yerlerden birisi olduğunu söyleyen Başkan Oral, “Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün babası Ali Rıza Efendi’nin burada doğmuş olması da yöreye ayrı bir önem taşıyor” dedi.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.