ALTINŞEHİR, SAĞLIK ALANINDA DA MARKA OLACAK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve Sağlık Müdürlüğü inşaatı hızla devam ediyor.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 4 aile hekimliği birimini içinde barındıracak olan sağlık tesisi inşaatının çalışmalarını yerinde inceledi.

Bilgi aldı

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Altınova İlçe Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve aile hekimliği birimini yer alacağı inşaatların tamamlanmasıyla ilçede önemli bir eksikliğin daha giderileceğini söyledi.

İnşaatı hızla devam ediyor

Cumhuriyet Mahallesi’nde 112 / İlçe Sağlık Müdürlüğü Binası için 2 dönümlük arazi Altınova Belediyesi tarafından Sağlık Bakanlığına bedelsiz olarak tahsis edildi.

Altınova İlçe Sağlık Müdürlüğü, 112 Acil Sağlık Hizmetleri İstasyonu ve 4 aile hekimliği birimini içinde barındıracak olan sağlık tesisi inşaatının çalışmaları hızla devam ediyor.

Bina; bodrum ve 2 kat şeklinde projelendirilen tesis 500 metrekare oturum alana sahip olacak. Toplam bin 500 metrekare kapalı alan ve 2 bin metrekare arsa alanı sağlık tesisi Nisan 2023 tarihinde bitmesi öngörülüyor.

Başkan Oral’dan teşekkür

Yeni binalar ile ilçenin önemli bir eksikliğinin giderileceğini söyleyen Altınova Belediye Başkanı Metin Oral, “Sağlık Bakanımız Sayın Fahrettin Koca’ya, hükümetimizin tüm bakan ve bürokratlarına, AK Parti Yalova İl Başkanımız Sayın Muğlim Bağatar’ın şahsında tüm teşkilatlarımıza, AK Parti MKYK üyesi Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş’e, AK Parti Yalova Milletvekili Sayın Meliha Akyol’a ve AK Parti Altınova İlçe Başkanımız Sayın Hasan Zafer’e, ilçe halkım adına teşekkür ederim” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.