AMD INSTİNCT MI388X HIZLANDIRICI SEC BAŞVURUSUNDA HABERSİZ ORTAYA ÇIKTI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

AMD’nin Instinct ailesi, (SEC’ye sunulan) uzun bir 10K düzenleyici dosyasında keşfedilen yeni bir eklenti olan MI388X AI hızlandırıcıyı memnuniyetle karşıladı.

Belge, habersiz SKU’nun (MI250, MI300X ve MI300A entegre devreleriyle birlikte) güncellenmiş ABD ticaret düzenlemeleri nedeniyle Çinli müşterilere satılamayacağını ortaya koyuyor (yeni gereksinimler Ekim 2023 civarında yayınlandı). Aynı bölümde Versal VC2802 ve VE2802 FPGA ürünlerinden de bahsedilmektedir. Bu ayın başlarında, AMD’nin Çin pazarına özel Instinct MI309 paketi ABD Ticaret Bakanlığı tarafından amaç için fazla güçlü bulundu.

AMD, Instinct MI388X’in resmi spesifikasyonu hakkında herhangi bir şey yayınlamadı ve teknik detaylar sızıntılar yoluyla ortaya çıkmadı. benzer şekilde AI ve HPC uygulamaları için tasarlandığını ima ediyor “X” etiketi muhtemelen yakın zamanda başlatılan MI300X hızlandırıcıya . Daha yüksek bir model numarasının belirlenmesi (doğal olarak) potansiyel olarak daha güçlü bir teknik özellik sayfasına işaret edebilir, ancak Tom’s Hardware MI388X’in mevcut bir modelin yarı özel bir yan ürünü olduğunu öne sürüyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.