ANNELER GÜNÜ MESAJLARI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Öncelikle Çevre Gazetesi ailesi olarak tüm annelerimizin ve tüm kadınlarımızın anneler günü’nü kutlar ellerinden öperiz.

Bu haberde yayınlanan mesajları bizlere ulaşma sırasına göre dizilmiştir en son bizlere gönderilen mesajlar haberin sonunda yer almaktadır.

 

CUMHURİYET HALK PARTİSİ YALOVA MİLLETVEKİLİ MUHARREM İNCE’NİN ANNELER GÜNÜ MESAJI

 muharrem ince 2014

Bizler için annelerimiz sevgi, fedakârlık, şefkat demektir, emek demektir. Onların sevgisine, fedakârlığına, şefkatine, emeğine karışı bizim verebileceğimiz tek şey onların gurur duyacağı insanlar olmaktır.

 

Ülkemizin içinde bulunduğu koşullar gereği bugün onların evlatları olarak bizler, sayısız sorunlarla boğuşmak durumunda kalıyoruz. Özellikle çocuklarının güvenceli ve güvenli bir işte çalışmasını isteyen, nitelikli eğitim almasını, sağlıklı bir yaşam sürdürmesini isteyen annelerimiz çoğu kez hayal kırıklığına uğramaktadır.

 

Onların bu ve benzeri konularda yaşadıkları sıkıntıları yakından bilen biri olarak, bir politikacı olarak bu sıkıntıları ortadan kaldırmak, “ananı da al git” diyen, evladını yitiren anneleri meydanlarda yuhalatan bir zihniyeti bir daha bu topraklarda yeşermemek üzere tarihin çöplüğüne göndermek en önemli hedefimdir.

 

Dileğim yaşanacak bir Türkiye’yi, annelerimizin istediği bir Türkiye’yi birlikte kurmaktır.

 

Bütün annelerimizin anneler günü kutluyor, saygılarımı sunuyorum.

 

MİLLİYETÇİ HAREKET PARTİSİ YALOVA İL BAŞKANI HASAN TOPÇULAR’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI

 

hasan-topcular-2015

 

Dünyaya geldiğimiz andan itibaren; sevgi,şevkat ve merhametiyle bizleri kucaklayan annelerimizin, bu anlamlı günde bir kez daha hatırlanılması ve toplumumuzdaki vazgeçilmez önemini göz ardı etmemiz mümkün değildir.

 

Karşılık beklemeden vermenin ve sabrın sembolü olan annelerin gelecek nesillerin hazırlayıcısı olarak; aile hayatımızda çok önemli bir yeri bulunmaktır.

 

Çocuklarımızın yetişme çağında aldığı eğitimin; olgunluk çağındaki davranış ve tutumlarını yakından etkilediği göz önüne alındığında, annelerimizin değerleri daha iyi anlaşılabilecektir.

 

Hepimiz Bilmeliyiz ki; Milli ve manevi değerlere sahip, kişisel bütünlük içinde hayatına yön veren, Engeller karşısında yılmayan,değerlerini tam olarak özümsemiş nesillerin yetişebilmesi annelerimizin karşılıksız gayretleriyle olacaktır.

 

Milletimizin geleceği, karşılaştığı zorlukları aşabilme, bölgesinde güçlü ve sözü dinlenir olmasının temelde annelerimizin davranış ve yaklaşımlarına bağlı olacağını da gözden uzak tutmamak gerekmektedir.

 

Hayatımıza yön veren,merhamet ve ilginin yeri doldurulamaz temsilcileri olan annelerimizin haklarını ödemenin kolay olmadığı da herkesçe bilinmelidir.    

 

Milletimizin var olabilmesi için canından vazgeçen aziz kahramanların da anneleri olduğu göz önüne alındığında, geleceğe yönelik ümitli bekleyişimizi mutlaka korumalıyız.

 

Annelerimizin bu özel gününde; şehit annelerinin de asla yalnız olmadığını, her zaman onların yanında olacağımızı bilmelerini istiyoruz. 

 

Eşsiz hoşgörü ve şefkatin temsilcileri olan annelerimizi sadece bu anlamlı günde değil her zaman hak ettikleri gibi hatırlamak hepimizin görevi olmalıdır.

 

Bize yaşam alanımızdaki her şeyi öğreten cefakar,fedakar anne yüreğiyle, geleceğe umutla ve güvenle bakmamızı sağlayan, bizleri güçlü kılan,değerlerimizle var olmamızı sağlayan Annelerimizin bu özel gününü kutluyor bütün annelerin ellerinden öpüyorum.

 

YALOVA BELEDİYE BAŞKANI VEFA SALMAN, ANNELER GÜNÜ DOLAYISIYLA BİR MESAJ YAYIMLAYARAK, BAŞTA ŞEHİT ANNELERİ OLMAK ÜZERE, TÜM ANNELERİN ANNELER GÜNÜNÜ KUTLADI.

 

vefa-salman-2015

 

Başkan Salman ; “ Cennetin bile üstünde tutulan annelerimizin başta şehit anneleri olmak üzere, tüm annelerin anneler gününü kutlarım. Bizleri hiçbir karşılık beklemeden özveri ile yetiştiren annelerimizin, sağlıklı ve bilinçli bir topluma katkısı yadsınamaz. Yarınlarımızı şekillendiren, hayatımızın her evresinde bizleri koruyup kollayan , bu günlere erişmemizde büyük emekleri bulunan annelerimiz her zaman örnek alacağımız rehberimiz ve aynı zamanda bizlere hayatı öğreten öğretmenimizdir. Geleceğin yetişkinleri olan çocuklarımıza onların ihtiyacı olan sevgi, saygı ve hoşgörüyü veren annelerimiz çocukları sevgiyle yoğurmalı ve onları kendileriyle ve toplum ile barışık bireyler olarak yetiştirmelidir. Bizler de en değerli varlıklarımız annelerimize sonsuz sevgi ve saygı duyarak ,onların her zaman yanlarında olmalıyız.Varlıklarıyla hayatımıza anlam katan değerli annelerimizin Anneler Gününü en içten duygularımla kutluyor ,sağlıklı, mutlu, huzurlu uzun ömürler diliyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”  

 

YALOVA TİCARET ve SANAYİ ODASI (YTSO) YÖNETİM KURULU BAŞKANI TAHSİN BECAN’IN ANNELER GÜNÜ MESAJI

 

tahsin becan 29 ekim

 

Geleceğe daha iyi hazırlanan, milleti ve vatanı için idealist gençlerimizin yetişmesinde en büyük katkıyı annelerimiz vermektedir. Anneler sadece kendi çocuklarının değil, toplumların da geleceğini inşa eder. Çocuklarımızın çağdaş yaşamın gereklerini kavrayarak; kendi kaderlerini belirleyebilmelerinde Annenin çok büyük katkısı vardır, işte bu yüzden Annelik kutsaldır,

 

Annelerimiz, günümüz koşullarında sağlıklı ve başarılı bireyler yetiştirme sorumluluğunun yanı sıra ülkemiz sosyo-ekonomik yapısı içinde; üretim, ticaret ve hizmet sektörlerinde gerek girişimci, gerekse bir çalışan olarak da önemli misyonlar üstlenmiş bulunmaktadırlar.

 

Annelerimize, yaşamlarının her döneminde destek olmak ve bekledikleri sevgi ve saygıyı göstermek bir görev değil, içten gelen bir duygu olmalıdır. Üzerimizde ödeyemeyeceğimiz hakları bulunan, karşılıksız sevgi, fedakârlık ve sabırlarını hiçbir maddi değerle ölçemeyeceğimiz annelerimiz her zaman baş tacımızdır.

 

Bu duygu ve düşüncelerle annelik duygusunu yüreğinde hisseden tüm kadınlarımızın, anneler gününü kutluyor; Tüm annelere sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

 

METİN ORAL: ANNELER BAŞIMIZIN TACIDIR

 

metin-oral-site-kapağı-2015

 

Anneler Günü’nü kutlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Annelerimizin hakkını bir gün hatırlamakla ödeyemeyiz. Her türlü fedakarlıkta bulunarak, bizleri dünyaya getirip, büyüten annelerimizi yılın 365 günü baş tacı yapmalıyız” dedi.

 

Başkan Oral, annelerin bir günde hatırlanamayacak kadar büyük bir değer olduğunun altını çizerek, “Peygamberimiz Hz. Muhammed (SAV), ‘Cennet, annelerin ayakları altındadır’ buyurur. Anne şefkati, varlığımızın özünü besler, hayatımızın cevherini ışıldatır” dedi.

 

“ÖF, BİLE DİYEMEYİZ”

 

Dinimizin anneye ‘öf’ bile demeyi yasakladığını hatırlatan Başkan Oral, “Hayata gelişimize sebep olan annelerimizin bu önemli günde kalbini kazanmak, hayır duasını almak yapılması gereken en doğru davranışlardandır. Onları ziyaret edip sevindirmek, vefat etmişlerse arkalarından dua etmek evlât olarak en önemli vazifemizdir” dedi.

 

Özel günlerin tüketim kültürüne dönüştürülmek istendiğine vurgu yapan Başkan Oral, “Hiçbir hediye anne sevgisinin üzerinde olmadığı unutulmamalıdır. Anneler Günü’nü sevgi ve saygı çerçevesinde karnaval havasında kutlayamayız. Bunu yaparken de Annesini kaybetmiş öksüz çocukların ve evladını kaybetmiş annelerin hüznünü artırmamak gerekir. Bütün annelerimizin anneler gününü kutluyor, daha nice senelere, sevdikleriyle birlikte mutlu yaşantılar diliyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.