ARMUTLU MYO’NUN PROJESİ MARKA DESTEĞİ KAZANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksekokulunun, Yalova ilinde üretilen çiğ sütün katma değerli ürünlere dönüştürülmesini hedefleyen projesi MARKA desteği almaya hak kazandı. Proje ile hem Yalova’da köy kooperatifçiliğinin güçlendirilmesi hem de öğrencilerin sahada deneyim kazanması amaçlanıyor.

Yalova Üniversitesi Armutlu Meslek Yüksekokulu Gıda İşleme Bölümü öğretim elemanlarından Öğr. Gör. Ahmet Gökhan Keskin’in yürütücüsü olduğu “Yalova İlinde Üretilen Çiğ Sütün Katma Değerli Ürünlere Dönüştürülmesiyle Kırsal Kalkınmanın Güçlendirilmesi” başlıklı proje Kırsal Kalkınma Mali Destek Programı kapsamında Doğu Marmara Kalkınma Ajansı’na (MARKA) başvuru yapan 100 proje içerisinden destek almaya hak kazandı.

Proje ile çiğ sütün katma değerli süt ürünlerine dönüştürülerek satılması ve süt hayvancılığındaki ekonomik kazancın artırılmasının yanı sıra Avrupa tipi tarımsal kalkınma modeli olan köy kooperatifçiliğinin güçlendirilmesi hedefleniyor. Aynı zamanda öğrenciler için de saha deneyimi kazanmaları amaçlanıyor.

Armutlu Meslek Yüksekokulunun yürütücülüğünü yaptığı proje, Yalova İl Özel İdaresinin ortaklığı, Ahmediye ve Armutlu Tarımsal Kalkınma Kooperatiflerinin ve Armutlu İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğünün iştirakçiliğinde gerçekleştirilecek.

Proje yürütücüsü ve proje ekibini tebrik eder, başarılarının devamını dileriz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.