AŞURE COŞKUSUNDA GELENEK BOZULMADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediyesi, Muharrem Ayı nedeniyle her yıl geleneksel olarak düzenlediği Aşure Günü, COVID-19 tedbirleri uygulanarak belediye hizmet binası önünde gerçekleşti.

COVID kuralları harfiyen uygulandı

Vatandaşların büyük katılım gösterdiği Aşure Günü’nde aşureler ambalajlı kaplarda dağıtıldı. Etkinlikte, sosyal mesafe ve maske kurallarına uyulurken, dağıtılan aşureler lezzeti ile tam not aldı.

GELENEKSEL

Aşure dağıtımında konuşan Başkan Dr. Metin Oral, “Hicri Yılbaşı’yla birlikte gelen Muharrem ayının nedeniyle düzenlediğimiz Aşure Günü’nde bizleri yalnız bırakmayan tüm vatandaşlarımıza teşekkür ederiz” dedi. Başkan Oral, aşure dağıtımını bir gelenek haline getirdiklerini sözlerine ekledi.


GENİŞ KATILIM

Aşure Günü’ne; Altınova Kaymakamı Regaip Ahmet Özyiğit, AK Parti Altınova İlçe Başkanı Hasan Zafer ve parti yöneticileri, İl genel ve belediye meclis üyeleri, Altınova Kent Konseyi Başkanı Ali Yurt, Altınova İlçe Müftüsü Recep Eren ve daire amirleri, muhtarlar, STK temsilcileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Kuran tilavetiyle başlayıp, İlçe Müftüsü Recep Eren’in dua ile son bulan Aşure Günü’nde büyük coşkuyla tamamlandı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.