ATA’NIN MOZAİK PANOSU MEYDANDAKİ YERİNİ ALDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

“Bir taşta sen koy” diyerek Yalova Belediyesi Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğü’nün Yalova Kadın ve Aile Dayanışma Derneği ile birlikte düzenlediği mozaik çalıştayında tamamlanan Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün mozaik panosu, 15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki yerini aldı.

Meydanda düzenlenen 10 Kasım Atatürk’ü anma etkinlikleri sonrasında CHP Yalova Milletvekili Özcan Özel,Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman,Çalışma ve Sosyal Güvenlik eski Bakanı Yaşar Okuyan, CHP Yalova İl Başkanı Nur Koçak, Mozaik Sanatçısı Hülya Kılıç Türkmen ve vatandaşların katılımıyla Ata’nın mozaik panosunun açılışı yapıldı.

Mozaik panonun açılışında konuşan Başkan Salman, “Hem sanatın hem de birlik ve beraberliğin gücünü hep birlikte sergiledik. Üç gün süren çalıştayda vatandaşlarımız da büyük ilgi göstererek mozaik panonun tamamlanması için emek harcadılar. Burası Yalova’nın fotoğraf çektirilen özel lokasyonlarından bir tanesi. Yapılan bu çalışma ile artık burası daha da anlamlı oldu. Burada emeği geçen Kadın ve Aile Hizmetleri Müdürlüğümüze, Kadın ve Aile Dayanışma Derneği’ne, Mozaik Sanatçısı Hülya Kılıç Türkmen’e ve emeği geçen tüm vatandaşlarımıza bir kez daha teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Salman’ın konuşmasının ardından alkışlarla Ata’nın mozaik panosu görücüye çıktı. Açılışa katılan tüm vatandaşlar sırasıyla Başkan Salman ile birlikte mozaik panonun önünde fotoğraf çektirdi. Programın sonunda ise Başkan Salman, Sanatçı Hülya Kılıç Türkmen’den mozaik çalışmanın daha büyüğünün yapılmasının da sözünü aldı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.