ATAŞ VE TUNA ARBORETUM’U GÖRÜŞTÜ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

1 Haziran 2014te yapılacak Yalova Belediye başkanlığı seçimini yönetmek ve Ak Partiye seçimi kazandırmak amacı ile Başbakan tarafından görevlendirilen Ak Parti SKM başkanı Mustafa Ataş Arboretum arazisi ile ilgili işadamı orbay Tuna ile görüştü.

Mustafa Ataş’ın talebi ile gerçekleştirilen görüşmede, Arboretum’un satışına ve satışının amacı dışında kullanıldığını,plan değişikliği yapılarak Rant oluşturulduğunu iddia eden Orbay Tuna ile yaklaşık 2 saat görüşen Ataş “bana Arboretum projesi bu şekilde anlatılmadı. İlk defa bu konuları ve belgeleri görüyorum” tepkisini gösterdiği bildirildi.

Bakanlığın Arboretum’da inşaat yüksekliğini 20 metre olarak sınırlayan kararına rağmen hazırlanan projede bakanlık kararına uymadıklarını söyledi.

YAŞAR DEMİREL’İ TERSLEDİ

Tuna’nın belgeleri ile Ataş’a konuyu izah ederken araya girerek Arboretum hakkında konuşmak isteyen Yalova İl Genel Meclis başkanı Yaşar Demirel’i sustıran ve konuya karışmamasını söyleyen Ataş’ın oldukça gergin ve şaşkın olduğu belirtildi.

 

Haber: yalovapusula.com

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.