ATATÜRK ANADOLU LİSESİ’NDE AB PROJESİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi’nde yürütülmekte olan Erasmus + Avrupa Birliği Projesi kapsamında ilk faaliyetti İtalya’nın Floransa kentinde gerçekleştirildi.

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aziz Bozok liderliğinde İngilizce Öğretmenleri Erman Öner, Özge Şenol, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Ebru Akbaba, Kimya Öğretmeni Deniz Esensoy ve Beden Eğitimi Öğretmeni Yılmaz Kalaycı İtalya’nın Floransa kentinde Europass Öğretmen Akademisi tarafından sağlanan eğitime katılarak, yurda döndüler.

 

 

ÖNEMLİ EĞİTİM

 

Projeyle ilgili bilgi veren Okul Müdürü Aziz Bozok, “İletişim, İşbirliği, Eleştirel Düşünme ve Yaratıcılık” adlı eğitim ile öğretmenler;hedefler belirleme ve hayata geçirme,öğretmenlik uygulamalarında bir vizyon oluşturma, iletişimde pratik uygulamalar,öğrenme ve yaşam becerilerini geliştirmek için iş birliğine dayalı metotlar,yaratıcılık ve eleştirel düşünme: inovasyonun dinamik ikilisi ve olumlu bir okul atmosferi oluşturma konularında donanım kazandı ve mesleki yeterliliklerini bir üst seviyeye çıkardılar.

 

 

SIRADA BARCELONA VE MÜNİH VAR

 

Eğitim süresince İtalya ve Polonya’dan gelen diğer katılımcılarla fikir alışverişinde bulunan öğretmenler, kendi eğitim sistemimiz ile diğer ülkelerin eğitim sistemlerini karşılaştırma imkanı buldular.Okul personeli alınan eğitimin öğrenme çıktılarını ve edindikleri Avrupa boyutunu önümüzdeki süreçte okul ve ilçe genelinde yapacakları yaygınlaştırma faaliyetleri ile meslektaşlarına aktarma fırsatı bulacaklardır.Ayrıca projenin ikinci adımı İspanyanın Barcelona şehrinde Haziran ayında ve üçüncü adımı Kasım ayında Almanya’nın Münih şehrinde okulumuzdan her guruba farklı altışar öğretmenin katılımı ile gerçekleşecek eğitimler yapılacaktır” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.