BAĞIMLILIKLA MÜCADELE ÇALIŞTAYI YAPILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Sayın Valimiz Muammer EROL başkanlığında Sağlık Bakanlığı Bağımlılık ile Mücadele Strateji Belgesi ve Yerel Eylem Planı kapsamında Yalova İl Sağlık Müdürlüğümüz tarafından düzenlenen “Ben olsaydım” temasıyla gerçekleştirilen ‘Bağımlılıkla Mücadele Çalıştayı’ başladı.


İl Özel İdare Meclis Salonunda düzenlenen çalıştaya Vali Muammer EROL, Yalova Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Mehmet BAHÇEKAPILI, Vali Yardımcısı Mustafa Asım ALKAN, İl Emniyet Müdürü Göksel TOPALOĞLU, İl Jandarma Komutanı J.Alb. Mustafa BAKÇEPINAR, kurula üye kamu kurum yöneticileri, akademisyenler, sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bağımlılıkla mücadele çalışmalarına katkı sunan gönüllüler katıldı.


Çalıştayın açılış konuşmasını gerçekleştiren İl Sağlık Müdürümüz Dr. Emrah ERAY; “Günümüzde bağımlılık sorunu, tüm ülkelerde üzerinde hassasiyetle durulması gereken büyük ve önemli bir problem haline gelmiştir. Özellikle madde kullanımında artış, uyuşturucu kaçakçılığındaki yüksek kar payı, terör örgütlerinin bu kardan pay alma arayışı ve teknolojik alanda yaşanan gelişmeler, sorunun hızla büyümesine ve toplumları tehdit eder hale gelmesine yol açmıştır. Bu kapsamda bugün ilimizde Sayın Valimizin başkanlığında Bağımlılık ile Mücadele İl/İlçe Koordinasyon Kurulu üyeleri, akademisyenler. Sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve bağımlılıkla mücadele çalışmalarına katkı sağlamış/sağlayacak gönüllülerin katılımlarıyla “Ben Olsaydım” diyerek bağımlılıkla mücadelede yeni fikirler ve iş birlikleri oluşturmak adına bu çalıştayda bir araya gelmiş bulunmaktayız. Önümüzdeki 2 gün boyunca burada yapılacak oturumlarda görüşülen konuların hayırlı çalışmalara vesile olmasını diler, arz ederim.” dedi.


14-15 Nisan tarihleri arasında 4 oturum olarak gerçekleştirilecek çalıştayda Uyuşturucu, alkol, tütün ve davranışsal bağımlılık konularına yönelik, genel durum ve değerlendirmeler “Ben Olsaydım” teması altında ele alınacak. Çalıştay sonunda toplumu ve insanlığı olumsuz etkileyen bağımlılıkla mücadelenin daha etkin yürütülmesi için konuya ilişkin sorunların tespit edilerek çözüm önerileri değerlendirilecek.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.