BAĞLARBAŞI MAH. KENTSEL DÖNÜŞÜM İHALESİ SONUÇLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova da her kesimin merakla beklediği Roman mahallesi ihalesi sonuçlandı.

25 Ocak 2023 tarihinde ihalesi kazanan firmanın patronu ölmüş ihale iptal edilmişti. Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk’un en büyük projelerinde olacak ve önem verdiği üstüne titizlikle durduğu projede sona gelindi. TOKİ ‘nin açtığı şehirde Roman mahallesi olarak bilinen alanda uygulanacak olan Yalova Bağlarbaşı Mahallesi Kentsel Dönüşüm Projesi ihalesine katılan 5 firma arasında en düşük teklifi veren firma belli oldu.


FİRMA SAHİBİ ÖLMÜŞTÜ

Geçtiğimiz Ocak ayında yapılan ihaleyi kazanan Tek-Çelik İnşaat firmasının yetkilisi Mehmet Çelik’in proje çalışmaları sırasında vefat etmesinin ardından ilgili firma ihaleden çekilmişti. Bunun üzerine TOKİ yetkilileri Bağlarbaşı mahallesi Kentsel Dönüşüm ihalesini yeniden açtı.


ACAR GRUP KAZANDI

Geçtiğimiz gün yapılan 717 Adet Konut ve 19 Adet Dükkan İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İnşaatı ihalesini ACAR İNŞAAT kazandı. Kentsel Dönüşüm ihalesi ile ilgili alınan ilk bilgilere göre 717 Adet Konut ve 19 Adet Dükkan İnşaatları İle Altyapı ve Çevre Düzenlemesi İkmal İnşaatı ihalesinde OSMAN ACAR + UĞUR ACAR 1.425.999.228,00 TL olan en düşük fiyatı içeren teklifi ile en düşük teklif sahibi olarak belirlendi.

5 FİRMA KATILDI

Yaklaşık maliyeti 1.633.766.797 TL olarak açıklanan ihalede, yüzde -12,72% indirim ile İhaleye katılan 5 firma arasında OSMAN ACAR + UĞUR ACAR İNŞAAT şirketi en düşük fiyatı içeren teklifi ile sınır değerin hemen üzerinde kaldı ve makul dolayısıyla aynı zamanda en düşük teklif sahibi olarak belirlendi.

TOKİ yetkililerinin ihaleyi kazanan firmanın evreklarını incelemesi sonrası onay vermesi halinde Kentsel Dönüşüm projesinin 2024 yılında başlaması hedefleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.