BAŞKAN FAZLACA’DAN ÇOCUKLARA SEVGİ VE BARIŞ DİLEĞİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Yasemin Fazlaca, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin (TBMM) açılışının 104. yıl dönümü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle bir kutlama mesajı yayınladı. Başkan Fazlaca, bu özel günün tüm dünya çocuklarına sevgi, barış ve mutluluk getirmesini temenni etti.

Atatürk’ün Çocuklara Armağanı

Başkan Fazlaca, mesajında Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün, 23 Nisan’ı Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı olarak ilan ederek çocuk hakları konusunda dünya gündemine önemli bir katkı sağladığını ve çocuklara olan sevgisinin altını çizdi.

Bağımsızlık Mücadelesinin Sembol Günü

Fazlaca, 23 Nisan 1920’de TBMM’nin açılmasının, ülkemizin bölünmez bütünlüğünün korunmasına ve bağımsızlık mücadelemize güç kazandırdığını belirtti. Ayrıca, ülkemizin aydınlık geleceğinin ve cumhuriyetimizin temellerinin atıldığı bu önemli günün anlam ve önemine vurgu yaptı.

Şehit ve Gazilere Minnet

Başkan Fazlaca, TBMM’nin açılışının 104. yılı ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutlayarak, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk başta olmak üzere, ülkemizin bölünmez bütünlüğü ve bağımsızlığı için canını vermiş tüm şehitleri ve gazileri minnet ve şükranla andı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.