BAŞKAN NUMAN SOYER’İN “KOCADERE ŞEHİTLİĞİ ANMA GÜNÜ” MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer; Kocadere Şehitlerini Anma Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.

Çınarcık Belediye Başkanı Numan Soyer 102. yıl önce Kocadere’de yaşanan zulüm için bir mesaj yayınladı. Başkanımız Numan Soyer mesajında “Bundan 102 yıl önce 29 Nisan 1921 günü Yunan işgal kuvvetleri, Ermeni ve Rum çetelerinin zulüm ve vahşetiyle çok acı günler yaşadık. Anadolu’nun işgal edildiği o günlerde Gazi Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde Milli Mücadele başlatılmış, eli silah tutan herkes cepheye koşmuştu. Köylerde kalmış kadın, ihtiyar, çocuk savunmasız insanlarımızdı.

Yunan eşkıyası ile onun işbirlikçilerinin gücü ancak savunmasız insanlarımıza yetti. Kocadere’de 830 masum insanımız katledildi. Milletimizi soykırım yapmakla itham edenlere, soykırıma kimlerin maruz kaldığının örneğidir bu toplu mezarlar ve şehitlikler. Bu duygu ve düşüncelerle milleti ve vatanı için canlarını seve seve feda eden aziz şehitlerimiz ile kahraman gazilerimizi şükran , minnet ve rahmetle anıyorum” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.