BAŞKAN ORAL, ECZACILARI KUTLADI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, Dünya Eczacılar Gününü kutladı. Başkan Oral, “Sağlığınız için eczacınıza güvenin” dedi.

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, 25 Eylül Dünya Eczacılar Gününü nedeniyle ilçedeki eczaneleri ziyaret etti.

Sağlık sisteminin önemli partnerleri, hastaların danışmanı ve dostu olduğunu ifade eden Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Eczacılarımız, salgın döneminde de örnek ve özverili bir çalışma örneği sergilemiştir. Değerli hizmetleri için kendilerine teşekkür ediyorum. Ülkemizin dört bir yanında İnsan sağlığı için hizmet veren ve sağlık hizmetlerinin ayrılmaz bir parçası olan tüm eczacılarımızın Dünya Eczacılar Gününükutluyorum” dedi.

DÜNYA ECZACILAR GÜNÜ

25 Eylül, eczacılar için önemli bir tarih. 12 yıl önce, 2009 yılında, Türk Eczacıları Birliği, Dünya Eczacılık Kongresi’ne ev sahipliği yapmıştık. O gün, orada Uluslararası Eczacılık Federasyonu’nun kuruluş tarihi olan 25 Eylül’ün tüm dünyada, “Dünya Eczacılar Günü” olarak kutlanması önerisi kabul edilmişti. O günden bu yana 25 Eylül, tüm dünyada Dünya Eczacılar Günü olarak kutlanmaktadır.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.