BAŞKAN ORAL, HAVA ŞEHİTLERİNİ ANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Altınova Belediye Başkan Dr. Metin Oral, 15 Mayıs Hava Şehitlerini Anma ve Havacılık Haftasını kutladı.

Türk Silahlı Kuvvetleri’nin en önemli gücünün havacılık kolu olduğunu söyleyen Başkan Oral, “Karaları denizleri, gökleri ile bölünmez bir bütün olan yurdumuzda ülkemizin korunması ve barış ortamının sağlanması uğrunda canını feda eden Hava Şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyoruz” diye konuştu.

“İstikbâl göklerdedir”

Altınova Belediye Başkan Dr. Metin Oral, 15 Mayıs Hava Şehitlerini Anma ve Havacılık Haftasını kutladı. Başkan Oral, “Üstlendikleri zor görevle havacılarımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ‘İstikbâl göklerdedir’ sözünün yılmaz savunucuları olarak savunma gücümüzün en üst düzeye çıkmasına büyük katkıda bulunmaktadırlar” dedi.

“Mekânları cennet olsun”

Vatanın bölünmez bütünlüğünün korunmasında Hava Kuvvetlerinin gücünün arttırılması ve modern yapılanmanın gerisinde bırakılmamasının önemli olduğuna işaret eden Oral, Savunma ve havacılık sanayiinde son yıllarda yapılan atılımlarla Türk Hava Kuvvetlerinin gücüne güç katılmıştır. Bu güç, dört bir yandan vatanı bir zırh gibi çevrelemektedir. En zorlu koşullarda dahi bu zırhı korumaktan geri durmayan, bizler hür ve rahat yaşayabilelim diye canını vermiş nice kahramanımız bulunmaktadır. Tüm şehitlerimizi saygı, minnet ve şükranla anıyorum. Allah hepsinden razı olsun. Ruhları şad, mekânları cennet olsun” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.