BAŞKAN SİLPAGAR, FUTBOLCULARLA FİDAN DİKTİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy Kültürspor futbolcularıyla birlikte Bayraktepe’deki ağaçlandırma alanında yapılan fidan dikimi etkinliğine katıldı.

KÜLTÜRSPOR’DAN YENİ SEZON AÇILIŞINDA ANLAMLI ETKİNLİK

2022-23 sezonunun açılışını fidan dikimi etkinliğiyle gerçekleştiren Kültürsporlu futbolcularla birlikte fidanları dikerek can suyu veren Başkan Silpagar, ilk defa bu şekilde sezon açılışı yapan Kültürspor’un tüm takımlara örnek olmasını dilediğini söyledi. Etkinlikte Çiftlikköy Belediyesi’nin Bitki Üretim Tesisi’nde 2014 yılında tohumları atılarak bugün boyları 1 metreye ulaşan fıstık çamı fidanlarının yanı sıra, defne ve çınar fidanlarının dikimi gerçekleştirildi. 

ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NİN ÜRETTİĞİ FİDANLAR KULLANILDI

Gelecek için herkesin bir fidan dikmesi gerektiğine inandığını dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Ülkemizde herkes bir fidan dikse, yirmi otuz sene sonra 80 milyon ağacımız olurdu. Dolayısıyla dikilen her fidan çok önemli ve değerli. Çiftlikköy Kültürspor’lu gençlerimizi de tebrik ediyorum. Daha önce böyle bir şey oldu mu bilmiyorum ama fidan dikerek sezon açılışı yapan bir futbol takımının ilçemizden çıkması beni gururlandırdı. Biz de Çiftlikköy Belediyesi olarak fidanları temin ettik. Fidanların bir kısmı bizim göreve geldiğimiz 2014 senesinde tohumlandırılan fıstık çamı fidanları, bir kısmı da defne ve çınar fidanları. Dolayısıyla bizim için daha da güzel bir etkinlik oldu. Hayırlı olmasını diliyorum” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.