BAŞKAN SİLPAGAR’DAN ÇEVRE HAFTASI’NDA ORGANİK TOPRAK HEDİYESİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 5 Haziran Dünya Çevre Günü’nde başlayan Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Engelsiz Kafe önünde kurulan standta Çiftlikköylülere organik toprak hediye etti.

Çiftlikköy Belediyesi’nin kendi tesislerinde deniz yosunları ve evsel atıkların işlenmesiyle elde edilen kompost ürününü Çiftlikköylülere hediye eden Başkan Silpagar, 5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası’nı kutladığını dile getirdi.

“BELEDİYE OLARAK DAHA YEŞİL BİR ÇİFTLİKKÖY İÇİN PROJELERİMİZİ SÜRDÜRÜYORUZ”

Çiftlikköylülere duyarlılıklarından dolayı teşekkür eden Başkan Silpagar, “Belediyemiz olarak çevre farkındalığı konusunda pek çok çalışmamız oldu ve bunlar devam ediyor. Ürünlerin kaynağında ayrıştırılmasına yönelik olarak devam eden Ekomat Projesi, hurda ve eski park malzemelerinin yenilerek yeniden parklarda kullanılmasıyla ilgili atıkların parka dönüştürülmesi projesi, pek çok kez ödül alan Maviden Yeşile projemiz gibi geri dönüştürme projeleri, çevreyi önemseyen sahil ve peyzaj düzenlemelerimiz, yeşil alanların artırılması gibi projelerimizle Çiftlikköylülere daha yeşil, daha mavi bir ilçe sunmak için bizler elimizden gelen çabayı sarfediyoruz. Doğaya, ekolojik dengeye zarar vermeden, sağlıklı, temiz ve çevre ile dost bir yaklaşımla Çiftlikköyümüzü geliştirmek dileğiyle tüm hemşerilerimin Dünya Çevre Günü’nü kutluyorum” diye konuştu.

“TESİSLERİMİZDE ÜRETTİĞİMİZ TOPRAKLAR İSTEYENLERE ÜCRETSİZ VERİLİYOR”

Çiftlikköylülere 500 gramlık paketler halinde hediye edilen organik toprakların belediyenin kendi tesislerinde üretildiğini hatırlatan Başkan Silpagar, “5 Haziran Dünya Çevre Günü ve Çevre Haftası etkinlikleri kapsamında Belediyemiz Kompost Tesisinde ürettiğimiz organik toprakları, Engelsiz Kafe’nin yanında açmış olduğumuz standta hemşerilerimize hediye ettik. Tesislerimizde yılın her döneminde talep edenler için ücretsiz olarak paket kompost dağıtımımız sürüyor. Bu örnek projemizde emeği geçen herkese teşekkür ediyorum” şeklinde konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.