BAŞKAN SİLPAGAR’DAN KAHRAMANLARA TEŞEKKÜR PLAKETİ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, 10 ilimizi etkileyen büyük deprem felaketinin hemen ertesi günü bölgeye intikal ederek Hatay’da enkazların altından 12 canı kurtaran Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Ekibine teşekkür plaketlerini takdim etti.


Antakya merkezine giden Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü ekiplerine ve araç desteği sağlayan Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürü Ergül Orakçı’ya teşekkür plaketlerini veren Başkan Silpagar, ilk ekibin bölgede kurtardığı 10 yaşındaki minik Cemre ile de telefonla görüştü.


BAŞKAN SİLPAGAR, ENKAZDAN KURTARILAN CEMRE’Yİ ARADI

Depremde hamile annesini kaybeden Cemre’nin babası ve akrabalarıyla Ankara’da olduğunu ve tedavisinin devam ettiğini öğrenen Başkan Silpagar, minik kızı telefonla arayarak geçmiş olsun dileklerini iletti ve bir süre konuştu. Silpagar, “İtfaiyeci ağabeylerinle birlikte Ankara’ya gelerek seni ziyaret etmek istiyoruz. Seni çok seviyoruz, kendine iyi bak” diye konuştu. Deprem anında umudunu hiç yitirmediğini anlatan Cemre de, “Enkazın altındayken çok dua ettim. Beni kurtaran itfaiyeci ağabeylerime çok teşekkür ediyorum” dedi.

“CAN-I GÖNÜLDEN TEŞEKKÜR EDİYORUM”

Bölgeye Çiftlikköy’den giden ilk itfaiye ekibinin ardından ikinci ekibi de gönderdiklerini, daha sonrasında da içlerinde elektrik teknisyenleri, iş makinası operatörleri ve Arapça tercüman da olan belediye çalışanlarından oluşan gönüllü bir ekibi de sevk ettiklerini dile getiren Başkan Silpagar, “Bu çok büyük, çok yıkıcı bir afet. Türkiyemizin her tarafından deprem bölgelerine tüm kamu kurumları ve sivil toplum kuruluşları ve halkımız destek verdiler deprem sonrasında. Depremzedelerimiz için biz de devletimizle birlikte üzerimize düşen ne varsa yapmaya çalıştık ve çalışıyoruz. İtfaiyecilerimize ve destek veren herkese can-ı gönülden teşekkür ediyorum” dedi.

Başkan Silpagar ardından, bölgeye giden ikinci Çiftlikköy itfaiye ekibine araç desteği veren Yalova Belediyesi İtfaiye Müdürü Ergül Orakçı, Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürü Murat Erdoğan, Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Amiri Süleyman Caner Çark, Zabıta Personeli Serdar Yıldız, İtfaiye Eri Selçuk Koşar, İtfaiye Şoförü Ahmet Özbayrak, Vardiya Çavuşları Veysel Altuntaş ve Atilla Yılmaz, İtfaiye Eri Necmettin Öner ve Feyyaz Bakay, İtfaiye Şoförü Ceren Oğur ve İtfaiye Gönüllüsü Mehmet Erdoğan’a teşekkür plaketlerini takdim etti.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.