BAŞKAN TUTUK’UN 17 AĞUSTOS MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 17 Ağustos 1999 Marmara Depremi’nin 24. yıldönümü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Tutuk, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Derin bir şekilde sarsıldığımız ve acı kayıplar verdiğimiz 17 Ağustos 1999 Depreminin üzerinden tam 24 yıl geçti. 17 Ağustos depremi, ülkemizin bir deprem ülkesi olduğu gerçeğini çok acı bir şekilde hatırlatmıştır. Meydana gelen deprem, ülkemizde yaşanan afetlerin ilki değildi ve sonuncusu da olmadı, olmayacak.

Şu bir gerçek ki ülkemiz dünyanın en aktif deprem kuşaklarından birinin üzerinde yer almaktadır. Bu nedenle geçmişte acı kayıplar vermemize neden olan depremlerin gelecekte de meydana gelmesi kaçınılmaz bir durumdur. Bu durumda önemli olan ise depreme hazırlıklı olabilmek ve depremle yaşayabilmeyi öğrenmektir. Göreve geldiğimiz ilk günden itibaren bununla ilgili çalışmalara başlayıp kentsel dönüşümün önemini kıymetli hemşehrilerimizle paylaştık. Tüm adımları attık, atmaya da devam edeceğiz. Böyle acıları tekrar yaşamamak için belediyemiz ve siz değerli vatandaşlarımızla bir bütün halinde depreme hazırlıklı olacağız.

Kentsel dönüşümü hızlandırmak için attığımız adımlarla; şehrimizdeki eski ve riskli olan yapıların yıkılarak yeniden dönüşümü için çalışma başlattık. Özellikle çok katlı binalarını kentsel dönüşüme alacak vatandaşlarımız, tekrar yerine aynı kata sahip fakat olası depreme daha dayanıklı bina yapabiliyor. Böylece mağduriyetlerin de önüne geçmiş oluyoruz.

Bu vesileyle 17 Ağustos Depremi’nde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yakınlarına baş sağlığı ve sabırlar diliyorum. Böylesi bir felaketin ne ülkemizde ne de dünyada bir daha yaşanmamasını temenni ederek, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.