BAŞKAN TUTUK’UN ÖĞRETMENLER GÜNÜ MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Mustafa Tutuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı. Başkan Tutuk, mesajında şu ifadelere yer verdi;

“Cumhuriyetimizin kurucusu Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk, ‘Öğretmenler Yeni Nesil Sizin Eseriniz Olacaktır’ sözüyle hem bu ulvi görevin önemine değinmiş hem de siz kıymetli öğretmenlerimize önemli görevler yüklemiştir.

Öğretmenlik, bedeli hiçbir maddi karşılıkla ölçülmeyecek kadar saygın ve fedakârlık gerektiren bir meslektir. Aydınlığın simgesi, toplumun yol göstericisi öğretmenlerimizin, mesleklerinin saygınlığa yaraşır, çağdaş yaşam olanaklarına kavuşturulması, önceliğimiz olmalıdır.

Özgürlük, bağımsızlık, laiklik, cumhuriyet ve demokrasinin önemini kavramış kuşaklar yetiştiren değerli öğretmenlerimiz geleceğimizin teminatı çocuklarımız için zor şartlar da dahi, ülkemizin her köşesinde fedakârca çaba göstermiş, vatanımızı çağdaş medeniyet seviyesine çıkarmak için hiçbir özveriden kaçınmamışlardır.

Geleceğimizin mimarı sevgili gençlerimizi siz kıymetli öğretmenlerimize emanet ediyoruz. Bu millet, insan sevgisini hiçbir zaman yitirmeyen öğretmenlerimizin emekleri ve özverisi sayesinde medeniyet yürüyüşüne azimle devam edecektir.

Ülkemizin her köşesinde fedakârca çalışarak bu ulvi görevi hakkı ile yerine getiren bütün öğretmenlerimizin Öğretmenler Günü’nü kutluyor, başta Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere ebediyete intikal etmiş bütün öğretmenlerimizi şükran ve rahmetle anıyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.