BAŞKAN VEFA SALMAN’DAN 17 AĞUSTOS MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman 17 Ağustos Marmara Depreminin 20. yılı nedeniyle yazılı bir mesaj yayınladı.

“17 Ağustos Marmara Depremi’nin üzerinden 20 yıl geçmiş olsa bile acıların dün olduğu gibi bugünde devam ettiğini” belirten Başkan Salman mesajına şöyle devam etti;

“20 yıl önce meydana gelen ve resmi rakamlara göre kentimizde 2500 vatandaşımızın hayatını kaybettiği ve binlerce insanımızın da yaralanmasına neden olan Marmara Depremi, ilimizin yaşadığı en acı felaketlerden biridir. Bu acıları yaşayan bir kentte, çıkartmamız gereken birçok ders bulunmaktadır. Deprem kuşağı üzerinde olan bir kentin bireyleri olarak uzmanlar tarafından yapılan uyarıları dikkate almalı ve çalışmalarımızı buna göre yoğunlaştırmalıyız. 20 yıl önce yaşadığımız bu acı günden öğrendiğimiz en önemli ders, can kaybına depremin değil, binaların sebep olduğuydu. Yaşanılan bu acının ardından geçte kalınmış olsa yapıların güvenli bir şekilde inşa edilmesi için denetimlerin sıklaştırılması gözle görülen en iyi çalışmaların başında gelmektedir. Yalova Belediyesi olarak bu konuda aynı acıları tekrar yaşamamak ve deprem nedeniyle bir tek can dahi yitirmemek için bilinçli bir şekilde hareket etmeye özen göstermeliyiz. Yapmış olduğumuz çalışmaların başında kentimizde 4 kat ve üzeri imar izni vermememizdir. Ayrıca belediyemiz tarafından kentimizin 3 noktasına Deprem Öncü İşaretleri İzleme İstasyonunu kurduk. Şuan için test aşamasında olan bu istasyon ile deprem sinyalleri önceden izlenebilecek. Bu duygu ve düşüncelerle 20 yıl önce hayatını bu acı felakette kaybeden hemşerilerimize Allah’tan rahmet dilerken, böyle bir acının tekrar yaşanmamasını temenni ediyorum”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.