BAŞKAN VEFA SALMAN’IN 24 TEMMUZ BASIN BAYRAMI MESAJI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, 24 Temmuz Türk Basınından Sansürün Kaldırılması Günü ve Basın Bayramı dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak basın emekçilerinin bayramını kutladı.

Başkan Salman mesajında şu sözlere yer verdi; “Türk Basınında uygulanan sansür 24 Temmuz 1908 yılında sonlanmış ve sansürün kaldırıldığı tarih Basın Bayramı olarak kutlanmaya başlamıştır. Halkımızın bilinçlenmesi, aydınlanması ve kamuoyunda gerekli hassasiyetin oluşturulması adına basın etkin bir rol oynar. Doğru, tarafsız bilgi ve haber vermek, toplumu aydınlatmak, olumsuzlukları sorgulayarak kamu yararını ilgilendiren konu ve olaylarda kamuoyu oluşturmak gibi önemli işlevleri olan basın demokratik hayatımızın vazgeçilmez unsurlarından biridir. Konular üzerinde halkımızın bilgilendirilmesi, bilinçlendirilmesi ve kamuoyunda gerekli hassasiyetin oluşturulması için etken rol basınındır.

Geçmişte bu işin mutfağında görev yapmış, haberin kaynağından alınıp halka ulaştırılmasına kadar her kademesini en ince ayrıntısına kadar bilen biri olarak, medya mensuplarının ne kadar zor bir görev yürüttüklerini çok iyi bilmekteyim. Günümüzde ulusal basın ülkelerin gelişmesinde önemli pay sahibi olmuş olsa bile, yerel basınımızda kentimizin gelişmesinde bizlere yol göstericidir. Bu duygu ve düşüncelerle şartlar ne olursa olsun yağmur, çamur, yaz, kış hatta tehdit altında can güvenliği olmadan, bizlerin doğru bilinçlendirilmesi için özveri ile sektörün her kademesinde görev alan tüm medya çalışanlarının 24 Temmuz Basın Bayramını kutluyorum”

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.