BAŞKAN VEKİLİ TUTUK, “ÖĞRETMENLERİMİZ ÖNDER VE ÖRNEK İNSANLARDIR”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, 24 Kasım Öğretmenler Günü nedeniyle bir mesaj yayımladı.


Öğretmenlerin tarih boyunca önder ve örnek insanlar olduklarına vurgu yapan Başkan Vekili Tutuk, öğretmenliğin bir ‘insan yetiştirme sanatı’ olduğunu söyledi.

Başkan Vekili Mustafa Tutuk mesajında şu ifadelere yer verdi:
“Dünyanın belki de en kutsal sayılabilecek mesleklerinin başında öğretmenlik gelmektedir. Zira ‘insan yetiştirme sanatı’ da diyebileceğimiz bu mesleği icra eden öğretmenlerimiz, bizi bilgiyle buluşturan, eğiten, öğreten, nitelikli bireyler olmamızı sağlayan kişilerdir. Öğretmenler, tarih boyunca ve dünyanın neresinde olurlarsa olsunlar bilginin, çağdaşlığın, sevginin, barışın öncüleri, toplumun bütün kesimlerine yol gösteren önder ve örnek insanlar olmuşlardır. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızın çağın gerektirdiği bilgi ve becerilere sahip olmaları, milli kültür ve tarihimize bağlı, evrensel değerlere açık, aklı hür vicdanı hür kişiler olarak yetişmeleri için bin bir fedakârlıkla çalışan, öğretmenlerimize şükran duygularımı ifade etmek istiyorum. Bu duygu ve düşüncelerle Başta Başöğretmen Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere hayatını kaybeden tüm öğretmenlerimizi rahmetle anıyor, toplumumuzun gelişimi ve geleceği adına özveriyle çalışan, emek veren tüm fedakâr öğretmenlerimizin 24 Kasım Öğretmenler Günü’nü en içten duygularımla kutluyorum.”

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.