BAŞKAN VEKİLİ TUTUK’UN AHLAT TEMASLARI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın teşrif ettiği, Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen 1071 Malazgirt Zaferi’nin 949. yılı sebebiyle yapılan etkinliklere; AK Parti Genel Merkez Gençlik Kolları Başkanı ve Yalova Milletvekili Ahmet Büyükgümüş, Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Başkan Yardımcısı Fatih Şahin ve İl Genel Meclis Başkanı Hasan Soygüzel katıldı.

Yürüyen Köşk ve Kağıt Müzesi Ahlatta İlgi Gördü

Bitlis’in Ahlat ilçesinde düzenlenen etkinliklerde; Yürüyen Köşk ve İbrahim Müteferrika Kağıt Müzesi tanıtımı etkinliklere damga vurdu. Konya Büyükşehir Belediye Başkanı Uğur İbrahim Altay, Balıkesir Büyükşehir Belediye Başkanı Yücel Yılmaz ve Erzurum Büyükşehir Belediye Başkanı Mehmet Sekmen, AK Parti 22. dönem Milletvekili Nusret Bayraktar da Yalova standını gezdi. Başkan Vekili Mustafa Tutuk, Yürüyen Köşk ve Kağıt Müzesinin tarihi hakkında belediye başkanlarına bilgiler aktardı. Başkanların kendi kağıtlarını yapımı aşaması objektiflere güzel görüntüler yansıdı.

Başkan Vekili Tutuk’dan Ahlat Belediye Başkanına Teşekkür

“Sayın Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla gerçekleşen Malazgirt Zaferi’nin 949.yıl etkinlikleri büyük ilgi ile karşılandı” diyen Yalova Belediye Başkan Vekili Mustafa Tutuk; “Biz de Yalova Belediyesi olarak standımızı kurarak, Yalova’mızın tanıtımına büyük katkıda bulunduk. Böyle güzel organizasyonda bizleri ağırlayan Ahlat Belediye Başkanı Abdulalim Mümtaz Çoban ve değerli ekibini kutluyor, Yalova’mızda da onları ağırlamaktan büyük mutluluk duyacağımı ifade etmek istiyorum” dedi.

Takviye Hazır Kuvvet Ekipleri Kendi Kağıtlarını Yaptı

Emniyet Genel Müdürlüğü Takviye Hazır Kuvvet ekipleri de Yalova standını ziyaret etti. Hazır kuvvet ekiplerine, ilk olarak Yürüyen Köşk hikayesi anlatıldı. Ardından polis ekipleri, kendi kağıtlarını yaptı.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.