BEKA OLMAZSA OLMAZDIR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Herkes Beka nedir sorgulamaya başladı. Beka derken neyi kast ediyorlar acaba. Beka nedir biliyor musunuz, etrafımıza bir bakalım kaç ülke kendi hüviyetini kaybetti, kaç ülke yönetimi başka güçlere devretti. Kaç ülkenin bayrağı tek başına dalgalanıyor asıl sorun bu. Beka bir ülkenin bağımsızlığıdır, bağımsızlığa kast etmek Beka’ ya kast etmektir. Varımız yoğumuz hürriyettir bizim, ezelden beridir de bunun için yaşadık. Şimdi dış güçlere mehilli onlarla dirsek teması yapan memleketini kendi siyasi hayatından altta gören kişiler Beka sorununu anlayamaz.

 

Hemen her gün yeni bir sorunla karşılaşıyoruz ve maalesef bu sorunlara göğüs geren bu sorunları bertaraf etmeye çalışanlar hep aynı kişiler. Diğerleri de durumun ehemmiyetine bakmadan bir kenarda ellerini ovuşturarak beklemektedir. Memleket düşse de bir tekme de biz atsak. Ama çok şükür geçmişte de gördüğümüz gibi bu milletin evlatları milliyetçilikle yoğrulmuş yiğitleri kimseye ihtiyaç duymadan benliğini ortaya koyarak şer ittifaklarının karşısında oluyor.

 

Önümüzde önemli bir yerel seçim var ittifaklar ortada ama ittifak adayları, ittifak paydaşlarının geçmişiyle alakası yok. Hele ki asla aynı noktada birleşemeyecek zihniyetler tek bir adayda nasıl birleşir anlam veremedik. Demek ki siyasi kariyer siyasi hayatı siyasi fikriyatı bir anda yok sayabiliyormuş. İyi ki aynı yolda değilmişiz böyleleriyle. İYİ ki onların İYİ dediklerine biz kötü demişiz.

 

Özetlemek gerekirse eğer Beka’yı hafife alırsanız gün gelir ezan okunacak cami gölgesinde duracağınız bayrağınız kalmaz. Bu noktaya gelirsek eğer bizi kimse kabul etmez kimse dost diye kapısını açmaz. O yüzden her ne görüşte olursanız olun bu milletin Bekası her şeyden üstündür. Eğer bu milletin başına bir iş gelirse o zaman elinizi değil gövdenizi taşın altına koymadığınıza pişman olacaksınız. Çokta ihtiyacımız yoktur ama yine de bu milleti aldatıp duygularıyla oynamayın. Yola çıktıklarınızı yolda bulduklarınıza değişirseniz, ileride kendi siyasi Bekanızı yitirebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.