BEN KARA FATMA DAKİKALARCA ALKIŞLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi, Milli mücadele kahramanı Üsteğmen Fatma Seher Erden’i, namı diğer Kara Fatma’yı anlatan ‘Ben Kara Fatma isimli tiyatro oyununu sahneledi.

Yoğun bir katılımla Raif Dinçkök Kültür Merkezi’nde sahnelenen tiyatro gösterisi dakikalarca alkışlandı.

Yalova Belediyesi Yürüyen Köşk Kültür ve Sanat Sezonu içerisinde yer alan ve Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi işbirliği ile düzenlenen Kurtuluş Savaşı’nın kahramanlarının mücadelesini anlatan “Ben serisi Kurtuluş” oyunlarından “Ben Kara Fatma”, Yalova’da izleyici ile buluştu. Usta tiyatro oyuncusu Sevtap Çapan’ın tek kişilik oyunu Yalovalılar tarafından beğeniyle izlendi. Çapan, tarihimizin önemli şahsiyetlerinden, Atatürk’ün kendisine verdiği takma ad ile anılan “Kara Fatma”, Fatma Seher Erden’i muhteşem bir performansla sahneledi.

Dakikalarca alkışlanan tiyatro gösterisinin sonunda Yalova Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürü Candan Yılmaz ve Yalova Kent Konseyi Kadın Meclisi Başkanı Fadime Yıldırım Karoğlu, Usta oyuncu Sevtap Çapan’a plaket ve çiçek takdiminde bulundu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.