BU BAYRAMDA ÇİÇEKLER VE DUALAR ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDEN

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Ramazan Bayramı’nda sokağa çıkma kısıtlaması nedeniyle mezarlık ziyareti yapamayacak olan vatandaşların yerine Çiftlikköy Belediyesi tarafından ilçe mezarlıkları çiçeklerle donatılarak, Kuran-ı Kerim tilaveti gerçekleştirildi.

Çiftlikköy Belediyesi ekipleri, her bayram arifesinde rutin olarak yapılan mezarlık bakımı ve çiçek dikimlerini bu sene de gerçekleştirdi. Geçtiğimiz yıllarda mezarlıklara gelen vatandaşlara verilen çiçekler, bu yıl koronavirüs tedbirleri kapsamında sokağa çıkma kısıtlaması sebebiyle belediye ekipleri tarafından mezarlıklara dikildi. Başkan Silpagar da yeni ilçe mezarlığına giderek, ekiplerle birlikte mezarlıklara çiçekler dikilmesine yardımcı olurken, Kuran-ı Kerim tilavetini dinleyerek dualar etti.

İLÇEDEKİ 4 MEZARLIĞA 8 BİN ÇİÇEK DİKİLDİ

Çiftlikköy’deki 4 mezarlıkta çiçek ekimi gerçekleştirdiklerini ifade eden Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Her bayram olduğu gibi bu bayramda da mezarlıklarımız çiçeklerle donatılacak, mevlitler okunacak. Mezarlıklarda rutin olarak yaptığımız temizlik hizmetlerine ek olarak bayramlarda kasalarla çiçekler getirilir vatandaşlarımızda dikerlerdi. Bu bayramda bu hizmeti yapmak bizlere düştü. Çiftlikköy Belediyesi olarak petunya, begonya ve vapur dumanı çeşitlerinden toplam 8 bin adet çiçek dikimi gerçekleştiriyoruz” dedi.

BAŞKAN SİLPAGAR’DAN BURUK BAYRAM MESAJI

Başkan Ali Murat Silpagar, “Öncelikle İslam Aleminin ilk kıblesi olan Mescidi Aksa’da bu bayram arifesinde yaşanan zulmü şiddetle kınıyorum. Ayrıca yeni umutlarla, sağlık ve sıhhat dileğiyle girdiğimiz Ramazan Bayramımızı bu yıl koronavirüs sebebiyle sevdiklerimizden uzak ve biraz buruk idrak edeceğiz. Rabbimden, sevgi, kardeşlik, muhabbet olan, hüzünleri azaltan, sevinçleri çoğaltan Ramazan Bayramının, başta İslam dünyası olmak üzere tüm insanlık için hayırlara vesile olmasını temennisiyle, sizleri muhabbetle selamlıyor, Ramazan Bayramınızı tebrik ediyorum. Çiftlikköy nezdinde tüm İslam aleminin Ramazan Bayramını kutluyorum” dedi.

Bayram arifesinde mezarlık ziyaretine gidemeyen vatandaşlar, Çiftlikköy Belediyesi’nin bu hizmetini takdirle karşıladıklarını belirterek Başkan Silpagar’a teşekkürlerini dile getirdi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.