ÇALINAN KANGALLARIN YERİNE YALOVA’DAN İKİ DOST

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Lösemili Çocuklar Sağlık ve Eğitim Vakfı (LÖSEV) Köyü’nde lösemili çocukların çok sevdiği ve oyunlar oynayarak moral buldukları ve geçtiğimiz günlerde sabaha karşı kimliği belirsiz kişi veya kişilerce çalınan iki Sivas Kangalı cinsi köpeğin yerine Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman, Yalova’dan iki adet can dostu gönderdi.

 

Çocukların yaşanan hırsızlık olayı nedeniyle büyük moral bozukluğu yaşadığını sosyal medya hesaplarından ve medyadan öğrenen Başkan Salman, konuya duyarsız kalmayarak harekete geçti. Çocuklara eşlik etmesi onlara dost olması amacıyla Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü Sokak Hayvanları Rehabilitasyon Merkezinde bulunan Haski kırması ve Golden cinsi iki köpek Yalova’dan Ankara Gölbaşında bulunan LÖSEV köyüne gönderildi. Sabah saatlerinde çocuklar uyanmadan Lösev Köyüne ulaşan Yalova Belediyesi Veteriner İşleri Müdürlüğü ekipleri çocuklara büyük bir sürpriz yaptı. Köpekleri karşılarında gören çocuklar köpeklerle uzun bir müddet oyun oynadı.

 

 

“Çocuklarımızın Mutluluğu Yerine Geldi”

 

Köpeklerin çalınmasının ardından çocukların çok üzüldüğünü belirten Lösev Halkla İlişkiler Yönetmeni Can Öney; “Geçtiğimiz günlerde Lösemili Çocuklar Köyümüzden 2 adet köpeğimiz kimliği belirsiz kişiler tarafından çalınmıştı. Çocuklarımızda bu yaşanan olaya çok üzülmüşlerdi. Yaşanılan bu olay ise haberlerde yer almıştı. Bu olayın hemen ardından Yalova Belediye Başkanı sayın Vefa Salman, köyümüze iki adet köpek gönderdi. Çocuklarımızın mutluluğu ise yeniden yerine geldi. Gözlerini şuan köpeklerden ayıramıyorlar. Destekleri ve bu duyarlılığı için Vefa beye teşekkür ederiz” dedi.

 

“Teşekkürler Vefa Amca”

 

Köpeklerin çalınmasından dolayı üzüntüleri dile getiren Zeynep Turhan ise Başkan Salman ile telefonda görüşerek duygularını şöyle anlattı; “Ben burada bulunan arkadaşlarım adına sizlere çok teşekkür ederim. Bizler göndermiş olduğunuz köpekleri çok sevdik. Sizin gibi duyarlı insanların olması bizi oldukça mutlu etti” dedi. Zeynep Turhan ile telefonda görüşen Başkan Salman; “ Orada bulunan tüm arkadaşlarını öpüyorum ve senin aracılığın ile selamlarımı yoluyorum. Bundan böyle her hangi bir isteğiniz oldu mu ben sizlere bir telefon kadar yakınım ve sizler ne zaman isterseniz beni arayabilirsiniz” dedi.

 

“Yüzlerindeki Küçücük Bir Tebessüm Dünyalara Değer”

 

Konuyu TV’den öğrendiğini belirten Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman; “Türkiye’nin Veteriner Hekim diplomasına sahip tek İl Belediye Başkanıyım. Dolayısıyla konu beni iki açıdan ilgilendiriyor. Haberde çocuklarımızın üzüntülerini görünce hemen arkadaşlarımı arayarak talimatlandırdım. Barınağımızda koruma altında olan Haski ve Golden cinsi köpekleri çocuklarımıza moral olması amacıyla hemen LÖSEV köyüne yolladım. Prosedürün işletilmesini beklemeden mesai arkadaşlarım köpekleri yavrularımıza götürmek için yola çıktılar. Yetkililer ile kendileri yoldayken irtibat kurarak konu hakkında bilgi verdik. Onları yüzlerinde küçücük bir tebessüm oluşturabilmek bizim için dünyalara değer. Umarım Yalova’dan yolladığımız can dostlarımız evlatlarımıza en iyi arkadaşlığı yaparlar. Tüm hastalarımızın biran evvel sağlıklarına kavuşmaları dileğiyle hepsine acil şifalar diliyorum” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.