ÇANAKKALE RUHU YALOVA’DA YAŞANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Gençlik Spor Bakanlığı tarafından Çanakkale Zaferinin 100. Yılı münasebetiyle “Çanakkale Ruhunu Şehirlerimize Taşıyoruz” sloganıyla başlatılan, Gençlere Çanakkale ruhunu yaşatmayı ve ecdatla gençler arasında köprü kurmayı amaçlayan “Bir Hilal Uğruna” anma programı Yalova’da gençlerle buluştu.

Yalova Merkez Spor Salonunda düzenlenen programa Yalova Valisi Selim Cebiroğlu ve protokol üyeleri ile, Gençlik Merkezi çalışanları, öğretmenler, öğrenciler ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Program, Merkez Spor Salonunda, Türk bayrakları ile karşılanan ve çoğunluğunu gençlerin oluşturduğu 1000’in üzerinde bir katılımcı kitlesiyle gerçekleşti.

Salon girişine kurulan Çanakkale savaşı müzesini ve fotoğraf sergisini gezen programa katılan gençler ve vatandaşlar Çanakkale Savaşı’nda kullanılan eşya, silah ve fotoğraflara yoğun ilgi gösterdiler.

Ünlü televizyon programcıları şair Serdar Tuncer ve Dursun Ali Erzincanlı, okudukları şiirler ve anlattıkları Çanakkale’de yaşanmış hikâyelerle katılımcılara o günleri hissettirdi. Sanatçı Cihan Yıldız da yorumladığı türkülerle Tuncer’e eşlik ederken, programda ‘Çanakkale bir kardeşlik destanıdır’ vurgusu yapılarak, gençlerin, günümüzde yaşanan olumsuz olaylara karşı duyarlı olması gerektiği dile getirildi. Birlik ve beraberliğin önemine dikkat çekilen etkinlikte okunan asker mektupları sırasında, salonda bulunan davetlilerin duygulandıkları gözlendi. Anma programında ayrıca Çanakkale ile ilgili tarihi görüntülerden oluşan bir sunum yapıldı.

Programın sonunda Serdar Tuncer tarafından okunan İstiklal Marşımız katılımcılar tarafından ayakta dinlenirken, katılımcıların hep birlikte Ay-Yıldızlı bayrağımızı sallaması renkli görüntülere sahne oldu.

ibrahim sevinçler

ibrahim sevinçler

5 Ekim 1951 Yılında Koçana doğumlu olan ve ne yazık ki 2 Nisan 2021 yılında hayat dersini bitirmiştir. Ses, Resim Sanatçısı, Gazeteci ve 1. Derece Devlet Memuru Emeklisi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.