ÇANAKKALE ZAFERİ’NİN 107. YILI ÇİFTLİKKÖY’DE KUTLANDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy’de geçtiğimiz hafta hava muhalefeti nedeniyle ertelenen 18 Mart Çanakkale Deniz Zaferi ve Şehitleri Anma Günü etkinlikleri, bugün düzenlenen programla gerçekleştirildi.

18 Mart Çanakkale Zaferi’nin 107’inci yıldönümü dolayısıyla Özel Bahçeşehir Koleji’nin ev sahipliğini yaptığı etkinliklere Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin’in yanı sıra Garnizon Komutan Vekili Hv. Uçb. Binbaşı Yasin Yüksel, Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Hamit Akbulak, ilçe protokolü, siyasi partilerin temsilcileri ve öğrenciler katıldı.

Okul sergi salonunda gerçekleştirilen resim ve etkinlikler sergisinin gezilmesinin ardından başlayan programda Çanakkale Savaşı’nın önemini anlatan şiir ve tiyatro gösterileri ilgiyle izlendi. Okul öğrencileri tarafından gerçekleştirilen müzik dinletileri ve oratoryo gösterilerinin ardından 18 Mart Çanakkale Zaferi’ni konu alan resim, öykü, şiir yarışmalarında dereceye giren öğrencilere ödüllerini ise Çiftlikköy Kaymakamı Ömer Bilgin, Garnizon Komutan Vekili Hv. Uçb. Binbaşı Yasin Yüksel ve Çiftlikköy Belediye Başkan Vekili Hamit Akbulak takdim ettiler.

Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çanakkale Zaferi’nin Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misal olduğunu dile getirerek, “Emin olmalısınız ki, Çanakkale muharebelerini kazandıran bu yüksek ruhtur. İnancın, fedakarlığın ve azmin sembolü olan Çanakkale Zaferi’nin 107. yılında vatan ve bayrağı uğruna canını feda eden aziz şehitlerimizi ve kahraman gazilerimizi, başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere şükran, rahmet ve minnetle anıyorum. Ruhları şâd, makamları âli olsun” ifadelerini kullandı.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.