ÇİFTLİKKÖY BELEDİYESİ’NDE DEPREM TATBİKATI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova İl Afet Müdahale Planı çerçevesinde Çiftlikköy Belediyesi’nde düzenlenen deprem tatbikatı hareketli görüntülere sahne oldu.

Senaryo gereği yaşanan depremde, belediye binasında görev yapan personeller, Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar’la birlikte bina bahçesine çıkarken, binada mahsur kalan personel Yunus Gülyeşil ise İtfaiye Müdürlüğü’nün merdivenli aracıyla çatıdan kurtarıldı.

DEPREM SONRASI HIZLI TAHLİYE

Çiftlikköy Belediye binasında yapılan acil durum tahliye tatbikatına belediye binasında görev yapan tüm belediye çalışanları katıldı. Yapılan tatbikat ile belediye hizmet binasında bulunan personel, ilk anda çök-kapan vaziyeti alarak deprem anını atlattıktan sonra yaklaşık 5 dakika içerisinde binayı tahliye etti. Belediye binası önündeki park alanında bir araya gelen çalışanlar ve Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’ne ait aracın kısa zamanda olay yerine intikal ederek binada mahsur kalan personeli kurtarmasını dikkatle izledi. İtfaiye personeli tarafından sepetli merdiven aracılığı ile bina çatısından yere indirilen personelin de kurtarılmasıyla tatbikat başarıyla tamamlanmış oldu. Çiftlikköy Belediyesi İtfaiye Müdürlüğü’nün olaya hızlı bir şekilde müdahale etmesi ve durumu kontrol etmesi binayı tahliye eden personel tarafından alkışlandı.

 “BİNADA MAHSUR KALAN PERSONEL KURTARILDI”

Tatbikatın başarılı geçtiğini ifade eden Başkan Silpagar, “Tatbikatın başarılı geçmesi sevindirici. Her kurumda olduğu gibi Çiftlikköy Belediyesi’nde de tahliye ve ilk yardım konusunda görevli personellerimiz var. Tatbikat öncesinde meclis salonunda personellere deprem anında ilk adımda yapılacaklar ve alınması gereken tedbirlerin anlatıldığı bir eğitim verildi. Ardından teorik olarak verilen bilgiler tatbikatla birlikte pratiğe taşındı. Gerek binamızın tahliye süresi, gerekse itfaiyemizin müdahale süreleri gayet iyiydi. Rabbim büyük bir afetten bizleri korusun ama böyle bir durum yaşanırsa da hazırlıklı olmak adına elimizden geleni yapmamız lazım” diye konuştu.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.