ÇİFTLİKKÖY’DE ATIK AZALTIM HAFTASI ETKİNLİKLERİ YAPILDI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy’de her yıl kutlanan Avrupa Atık Azaltım Haftası etkinliklerinde 2023 yılının teması ‘Ambalajlar’ oldu.

Marmara Belediyeler Birliği’nin Türkiye Koordinatörü olduğu Avrupa Atık Azaltım Haftası (European Week for Waste Reduction – EWWR) girişiminin etkinlikleri 18-26 Kasım 2023 tarihlerinde “Ambalajlar” teması ile gerçekleştirildi. Çiftlikköy’de hafta ile ilgili etkinlikler kapsamında Çiftlikköy Belediyesi İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri 30 minik öğrenciyi evlerinde ziyaret ederek ambalaj ve geri dönüşüm hakkında bilgiler verdi.

Çiftlik Mahallesi’nin İhlas Evleri bölgesinde oturan minik öğrencilerle, Site Yöneticisi Eylem Yıldız aracılığı ile buluşan ekipler, miniklere yaptıkları sunumda Çiftlikköy Belediyesi’nin atık azaltım projeleri hakkında bilgiler vererek, konuyla ilgili yaş gruplarına uygun animasyonlar izletti.

Geri dönüştürülebilir olan tüm atıkların değerlendirilmesi gerektiğini belirten İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri, miniklere hangi ürünlerin geri dönüşüm kutularına atılabileceği hakkında bilgiler verirken, ülkemizde kişi başına düşen atık miktarının azaltılması için neler yapılabileceğini de aktardı. Öğrencilerin dikkatle izlediği eğitimin ardından miniklere çevre müfettişi rozetleri hediye edildi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.