ÇİFTLİKKÖY’DE ATIK YAĞ KAMPANYASI TÜM HIZIYLA SÜRÜYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Çiftlikköy Belediyesi’nin başlattığı atık yağ kampanyasında ilk haftanın en fazla atık yağ teslim eden ismi olan Tülay Koçkar’a ödülü, İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü ekipleri tarafından evi ziyaret edilerek teslim edildi. İlk haftada biriktirdiği 15 litrelik atık yağı teslim eden Koçkar, her 5 litre için 1 litrelik ayçiçek yağı olmak üzere, toplam 3 litre ayçiçek yağı kazandı.

Ağustos ayı başında start verilen atık yağ kampanyası ile ilçede ikamet eden ve 5 litre kullanılmış atık yağ getiren Çiftlikköylülere 1 litrelik Ayçiçek yağı hediye ettiklerini dile getiren Çiftlikköy Belediye Başkanı Ali Murat Silpagar, “Atık yağların çevreye ve kanalizasyon altyapısına verdiği zararı minimum seviyeye indirmek amacıyla başlattığımız projemize hemşerilerimizin ilgi gösteriyor olması bizi çok mutlu ediyor.  Bu konudaki farkındalığı ve duyarlılığı arttırmayı hedefliyoruz. Çünkü su kaynaklarına karışan her 1litrelik atık yağ, 1 milyon litre suyu kirletiyor. Projemizle atık yağlara kaynağında ulaşmış ve hemşerilerimize kolaylık sağlamış oluyoruz” diye konuştu.

Başkan Silpagar, kampanyaya katılmak isteyenlerin, biriktirdikleri 5 litrelik mutfak atık yağlarını Çiftlikköy Belediyesi Ek Hizmet Binası’nda İklim Değişikliği ve Sıfır Atık Müdürlüğü’ne teslim ederek 1 litrelik ayçiçek yağlarını alabileceklerini sözlerine ekledi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.