ÇİFTLİKKÖY’DE ENGELSİZ FESTİVALİ’NDE

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğretmen ve öğrencileri, bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Engelsiz Festivali’nde (ENFEST) katıldı.

Bu yıl 6’ıncısı düzenlenen Engelsiz Festivali (ENFEST) kapsamında Çiftlikköy Mer-Tur Otelde bir araya gelen yüzlerce engelli ve aileleri, muhteşem bir gün geçirdi.

FARKINDALIK VE EMPATİ

Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi öğretmenleri Erman Öner ve Günseli Kaya öncülüğünde Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kulübü Öğrencileri festivale katılım sağladı. Festival; palyaço gösterileri, satranç ve boyama etkinlikleri, çeşitli yarışmalar, pinyata, halk oyunları ve canlı müzik gibi birçok etkinliğe sahne oldu. Hem etkinliğin organizasyonunda görev alan hem de özel bireylerle doyasıya vakit geçiren öğrenciler, farkındalıklarının ve empati duygularının geliştiği bir gün yaşadılar.
Çiftlikköy Atatürk Anadolu Lisesi Okul Müdürü Aziz Bozok, “Gerek okulumuzda düzenlediğimiz gerekse katılımcısı olduğumuz bu tür etkinliklerle okulumuzdaki her bir öğrencinin düşünceli, farklılıklara saygılı, yaşama ve insanlara değer katan bireyler olmasında rol üstlenmeye devam edeceğiz” diye konuştu.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.