ÇINARCIK TEMA UMUT YEŞERTMEYE DEVAM EDİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

TEMA Vakfı Çınarcık ilçe sorumlusu Orçun Emrah EREN ve ekibi mart ayında gerek yetişkinlerde gerekse öğrencilerde “yeşil farkındalık” yaratma çabası kapsamında bir dizi etkinliğe imza attı.

Genç TEMA Başkanı Hale TABU ve ekibi ile Çınarcık MYO’da dünya ormancılık gününde stant açarak gençlere fıstık çamı fidanı dağıtan TEMA büyük ilgiyle karşılandı. Üniversite öğrencilerinin hedef kitle olduğu bu etkinlik sonrası Eren ve Tabu ile diğer Genç TEMA gönüllüleri Gülkent İlkokulu’nda ilkokul öğrencilerine Dünya Su Günü sebebiyle TEMA’nın su kardeşliği projesini tanıtarak gelecek nesillerin suyun önemini anlamalarına yardımcı oldular. Öğrencilerin ve öğretmenlerin yoğun ilgisi ile karşılanan sunum sonrası yapılan soru-cevap bölümünü takiben bolca hatıra fotoğrafı çekildi.

Mart ayı sonunda Çınarcık TEMA Sorumlusu Orçun Emrah EREN ve Gülkent İlkokulu öğrencilerinin katıldığı etkinlikte 40 adet fıstık çamı fidanı toprakla buluşturuldu. Bu mutluluğu yaşayan öğrenciler ve öğretmenleri güzel bir gün geçirdiler. Eren, TEMA’nın “umut yeşertiyoruz” sloganını yenilerken yakın zamanda Koru Belediyesi ve Çınarcık’ta belediye meclislerinde uygun görülen parklara Hayrettin Karaca ‘nın adının verilmesini beklediklerini ifade etti. “Toprak Dede’ye borcumuzu ancak böyle ödeyebiliriz” diyerek sözlerini sürdüren Eren tüm Çınarcık’ı TEMA gönüllüsü olmaya ve birlikte umut yeşertmeye davet etti.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.