ÇINARCIKLI 14 ÖĞRENCİ POLONYA’DA EĞİTİM ALACAK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

 

2014 Teklif Çağrısı ve 2014 yılı Tekli Çağrısı döneminde Çınarcık Mesleki Ve Teknik Anadolu Lisesi’nin ortak olduğu, “Hibrid Sistemler Ve Uygulama Alanlarının İncelenmesi” mesleki eğitim hareketlilik projesi Polonya’da gerçekleştirilecek. Projeye Çınarcık’tan 14 öğrenci katılım gösterecek.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesinde yürütülen IPA İnsan Kaynaklarının Geliştirilmesi Operasyonel Programı kapsamında desteklenen mesleki eğitim hareketlilik projesinde Çınarcık Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’nden 14 öğrenci 1 ay boyunca Polonya’da eğitim alacak.

Çınarcık Mesleki VE Teknik Anadolu Lisesi Okul Müdürü Hasan Akpıbar “Projemiz temel olarak yenilenebilir enerji kaynaklarının elektrik enerjisi üretimi amaçlı kullanımının yaygınlaştırılmasını, bu kaynakların güvenilir, ekonomik ve kaliteli biçimde ekonomiye kazandırılmasını, kaynak çeşitliliğinin artırılmasını, çevrenin korunmasını ve bu amaçların gerçekleştirilmesinde hizmet veren imalat sektörünün teknik eleman ihtiyacının karşılanmasını amaçlamaktadır. Ayrıca özellikle dil becerisi gelişimi ve farklı kültürleri tanıma fırsatı gibi çeşitli kazanımlar elde edecek öğrencilerimize şimdiden başarılar dilerim” diye konuştu.

Haber/Fotoğraf: Vedat SARI

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.