‘ÇİZİMLERLE 40 HADİS’ YARIŞMASININ SON BAŞVURU TARİHİ 21 NİSAN

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından organize edilen ‘Çizimlerle 40 Hadis’ adlı yarışmanın son başvuru süresi 21 Nisan tarihinde sona eriyor.

 

Türkiye Gençlik Vakfı (TÜGVA) tarafından organize edilen ‘Çizimlerle 40 Hadis’ adlı yarışmanın son başvuru tarihi 21 Nisan’da sona eriyor. Öğrenciler, TÜGVA’nın belirlediği 40 hadisten bir tanesini seçerek, onu kendi hayal dünyasına göre resmedecek. 5, 6, 7 ve 8. sınıf öğrencilerini kapsayan yarışmanın son başvuru süresi 21 Nisan’da son bulacak.

 

 

Dereceye giren öğrenciler ise, 1 Mayıs tarihinde açıklanacak. Yarışma ödülleri; birinciye 7 bin TL, ikinciye 5 bin TL ve üçüncüye 3 bin TL olarak belirlendi. Detaylı bilgi almak isteyen katılımcılar, tugva.org adresinden yarışma içeriğine ulaşabilirler. Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı birçok okulla ortak projeler gerçekleştirdiklerini belirten TÜGVA İl Temsilcisi Muhammed Edib Özyılmaz, yarışma ile ilgili şunları söyledi: “Ortaokul öğrencilerini kapsayan yarışmamızın son başvuru süresi 21 Nisan’da sona eriyor. Öğrenci kardeşlerimiz bu süre zarfı içerisinde elinden gelen azmi gösterdiler. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed’in, ‘kim benim hadislerimden 40 tanesini öğrenip, başkasına da öğretirse; Allah, onu kıyamet gününde âlimlerle diriltsin’ hadis-i şerifi çerçevesinde düzenlediğimiz bu yarışmada, öğrencilerin 40 hadis arasından seçtiği bir hadisi en güzel şekilde resmetmesini amaçlıyoruz. Bu yarışma sonunda kazanım sadece ödül olmayacak, öğrenciler okumuş oldukları hadisleri öğrenerek, onun üzerine detaylı düşünüp, hayatına uygulama imkânı da bulmuş olacaklar.”

 

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.