ÇOCUKLAR HER ŞEYİN EN GÜZELİNİ HAK EDİYOR

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediyesi ekipleri, şehrin en büyük çocuk parkı olan 17 Ağustos Parkını baştan sona yenileyerek modern bir görünüme kavuşturdu.

Gazipaşa Caddesi’nde bulunan 17 Ağustos Parkında geçtiğimiz günler içinde başlayan çalışmalar sona erdi. Günümüz şartlarına uygun hale getirilen parkta kum zemin kaldırıldı ve daha güvenli olan kavçuk zemin yapıldı.

Yalova’nın en büyük çocuk parkını modern bir görünüme kavuşturduklarını belirten Yalova Belediyesi ekipleri; “Başkan Vekilimiz Mustafa Tutuk’un yapmış olduğu ‘şehrimize yeni parklar kazandıracağız ve parkları modern bir görünüme kavuşturacağız” açıklamasının ardından çalışmalarımıza başladık. İlk olarak Gazipaşa Caddesi üzerinde bulunan şehrimizin en büyük parkı olan 17 Ağustos Parkında yenileme ve zemin düzenlemesine geçtik. Daha önceden kum zemin olan alanı kavçuk zemin yaparak daha temiz bir görünüme kavuşturduk. Çocukların kas ve motor gelişimlerine katkıda bulunacak oyun gurupları seçilerek yenilendi. Oyun guruplarından büyük tırmanma kulesi, salıncak, denge, anne çocuk salıncağı, halatlı salıncak, tırmanma, tırmanma kompleksi, tahterevalli gibi çocukların eğlenebileceği hem de fiziksel gelişimlerine katkıda bulunacağı oyun elemanları seçilmiştir. Ayrıca oyun guruplarında kullanılan malzemelerin çoğu doğal ürünlerden oluşarak çocukların sağlığı da düşünülerek planlandı” dediler.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.