DÖRTYOL KÖPRÜLÜ KAVŞAĞINA TEMA’DAN DESTEK

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova Belediye Başkanı Vefa Salman Tema Vakfı Yalova Temsilciliği’ni ziyaret etti. Cumhuriyet Haftası dolayısıyla gerçekleşen ziyaret aynı zamanda iadeyi ziyaret anlamını da taşıdı. Ziyaret esnasında Tema Vakfı onursal kurucu başkanı Toprak Dede Hayrettin Karaca ve çok sayıda Tema gönüllüsü hazır bulundu. Başkan Salman ziyareti esnasında minyatür bir Atatürk Heykeli ve Türk Bayrağı hediye etti.

 

Görüşmenin başında bir hoş geldin konuşması yapan İl Temsilcisi Faruk Tezcan “Çevre konusundaki isteklerimizi Sayın Salman’a iletmiştik. Duyarlı davranışlarından dolayı kendilerine teşekkür ediyoruz. Dörtyolda yapılması planlanan kavşak için kesilmesi zorunlu olan ağaçlar tabiki bizi derinden üzmektedir. Konuyu Kurucu Onursal Başkanımız Sayın Karaca ile de görüştük. Kamu yararı varsa, başka alternatif yaratılamıyorsa ve yerine fazlasıyla yenileri dikilecekse ağaçların kesilmesine söylenecek başka bir söz bulamıyoruz. Bu kavşaktaki tıkanıklıktan en çok ambülanslar etkileniyor. Önerimiz kesilecek ağaçlar yerine Karayollarının Yalova sınırları içinde kalan karayolunun her iki yanına da ağaç dikilsin.”dedi.

 

 

Başkan Salman yaptığı konuşmada “ Atatürk’ün bir ağaç dalı kesmemek için köşkü yürüttüğü Yalova’da ağaç kesmek bizim için hiç kolay yapılacak bir hareket değildir. Söküp başka bir yere dikebileceklerimizi sökeceğiz. Mümkün olduğunca az ağaç keserek kavşağın yapılmasını sağlayacağız. Kesilenlerin yerine çok fazlasıyla ağaç dikeceğiz. Geçmişte yapılan kötü planlamanın ve hızlı nüfus artışının cezasını çekiyoruz. Tema ile her türlü çevre problemini halletmek konusunda işbirliği içersinde çalışmak bizler için onurdur”dedi.

 

Görüşmede hazır bulunan Tema Onursal Kurucu Başkanı Toprak Dede Hayrettin Karaca’da yaptığı konuşmada “Tüketim alışkanlıklarımızdan vazgeçmeliyiz. Yaşadığımız tüketim çılgınlığı bize hayat veren ekosistemi her geçen gün daha fazla yok etmektedir. İhtiyacımızdan fazla tüketmekten vazgeçmeliyiz. Toprağımıza, ormanlarımıza, havamıza, suyumuza sahip çıkmalıyız” dedi.

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.