DOWAKSA’NIN YENİ CEO’SU MASSİMO REBOLİNİ OLDU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Dow ve Aksa Akrilik’in ortak girişimi olan, Türkiye’nin ilk ve tek, dünyanın önde gelen karbon elyaf üreticilerinden DowAksa şirketinin  İcra Kurulu Başkanlığı görevi, planlı bir değişim süreci kapsamında 1 Haziran 2023 itibariyle; 2015 yılından beri görevi yürütmekte olan Douglas Parks’tan  Massimo Rebolini’ye geçti.

DowAksa’nın yeni CEO’su Massimo Rebolini oldu. Kimya endüstrisinde önemli uluslararası ve operasyonel tecrübeye sahip bir lider olan Rebolini, müşteri deneyimi stratejileri konusunda bilgili ve komplike işletmeleri yönetmede oldukça deneyimli bir isim. Rebolini, DowAksa’ya katılmadan önce, Dow Tüketici Çözümleri’nin Küresel Ticari Başkan Yardımcılığı görevini yürütmekteydi.

DowAksa’nın yeni İcra Kurulu Başkanı olmaktan duyduğu mutluluğu dile getiren Rebolini, “Şirketimiz şu anda büyüme yolculuğunda önemli bir noktaya varmış bulunuyor. Yetenekli ekibimizle birlikte atacağımız yenilikçi adımlarla büyüme ivmesini devam ettirmek ve bu süreçte sürdürülebilirlik taahhütlerimizi ileriye taşımak için sabırsızlanıyorum” dedi.

DowAksa Yönetim Kurulu Başkanı Dan Futter ise görev değişikliği ile ilgili olarak şunları söyledi: “Yönetim Kurulumuz adına, Douglas Parks’a şirkete olan katkıları ve liderliği için içten teşekkürlerimizi iletmek isterim. Rebolini’nin DowAksa’nın piyasa konumunu uluslararası ölçekte daha da güçlendireceğine ve şirketi büyüme sürecinin bir sonraki aşamasına başarılı bir şekilde taşıyacağına olan güvenimiz tamdır.”

DowAksa 2012 yılında iki dünya devi, Dow ve Aksa Akrilik’in 50/50 ortak girişimi olarak kurulmuştur, Akrilik elyafta dünya lideri olan Aksa ile malzeme bilimi konusunda öncü olan Dow’ın bilgi, deneyim ve gücünü birleştiren DowAksa, precursor’dan, karbon elyafa, karbon elyaftan reçineye uzanan ürün gamı, mühendislik çözümleri, teknolojisi ve know-how’ı ile sektörün sayılı tam entegre çözüm üreticilerindendir.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.