DOWAKSA’YA, AMCHAM TÜRKİYE’DEN ÖDÜL

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Türkiye’nin ilk ve tek dünyanınsa sayılı karbon elyaf üreticilerinden DowAksa, Amerikan Şirketler Derneği (AmCham Türkiye), tarafından düzenlenen ‘IAmChamPion Awards’ ödüllerinde ‘Yatırım’ kategorisinde ödüle layık görüldü.

Yalova’da hayata geçirdiği yeni entegre tesis yatırımı DowAksa’ya ödül getirdi. IAmChamPion Awards’ta, “Yatırım” kategorisinde ödüle layık görülen DowAksa’da ödül, Cumhurbaşkanlığı Yatırım Ofisi Başkanı Burak Dağlıoğlu ve Citibank Türkiye Genel Müdürü Emre Karter tarafından DowAksa Kamu Piyasaları Direktörü İhsan Necipoğlu’na verildi.

DowAksa’nın Yalova’da 117 bin metrekare üzerine inşa ettiği ve 2023’te tam kapasite ile üretime başlaması planlanan bu tesis ile 500 kişiye yeni istihdam yaratılacak. Tamamlandığında, DowAksa’nın kısa ve orta vadede rüzgâr enerjisi sektöründe artan talebi karşılayacak kapasiteye ulaşması için önemli bir adım atılacak. Yeni üretim tesisi, aynı zamanda Türkiye’nin karbon elyaf kullanan endüstriyel sektörlerdeki payının arttırmasına katkı sağlayacak. Bu yatırım katma değerli ihracat ve istihdam olanağı sağlamakla kalmayıp Türkiye’nin stratejik sektörlerdeki özyeterliliğini de destekleyecek. 

‘IAmChamPion Awards’ ödül programı, Türkiye ve ABD arasındaki ikili ticaret ve yatırımların daha da geliştirilmesi amacıyla 2004 yılında kurulan AmCham Turkey tarafından, Türkiye ile ABD arasında ikili ekonomik kalkınmayı sürdüren şirketleri kutlamak ve teşvik etmek amacıyla düzenleniyor.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.