DR. METİN ORAL “ANADOLU AJANSI, BASINIMIZIN MİMARIDIR”

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Anadolu Ajansı (AA)’nın 101. Kuruluş yıl dönümünü kutlayan Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral, “Anadolu Ajansı, Türk Basınının mimardır” dedi.

Anadolu Ajansı’nın, Kurtuluş Savaşı hakkındaki haberleri duyurmak amacıyla Mustafa Kemal Atatürk’ün talimatıyla Halide Edip Adıvar ve Yunus Nadi tarafından 6 Nisan 1920’de Ankara’da kurulduğunu hatırlatan Başkan Oral, “AA, bir asırdır kutsal bir görevi yerine getiriyor” ifadelerini kullandı.

“BAŞARILARININ DEVAMINI DİLİYOR”

Altınova Belediye Başkanı Dr. Metin Oral yaptığı açıklamada, “Ülkemizin en köklü ve saygın haber ajansı olan Anadolu Ajansı, Türk habercilik tarihine yön vermiştir. Tarafsız ve araştırmacı habercilik anlayışının yaygınlaşmasına son derece büyük katkı sağlayan bu kurum Türk Basınının en önemli mimarlarından biridir.

Bundan 101 yıl önce Atatürk’ün talimatıyla kurulan Anadolu Ajansı, çizgisini hiçbir zaman bozmamıştır. Oldukça zor koşullarda görev yapan basın mensubu arkadaşlarımız o koşullardan günümüze mesleki sorumlulukları çerçevesinde hareket etmiştir.

Her türlü sıkıntıya rağmen tarafsızlığını koruyan bu kurum hiç şüphesiz büyük bir saygıyı ve desteği hak etmektedir. Kuruluşunun 101. Yılında Anadolu Ajansı’na hizmet veren tüm basın mensuplarını bir kez daha kutluyor, başarılarının devamını diliyor” dedi.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.