DÜNYEVİLEŞEN KİMLİKLERİMİZ

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Millet olarak çağın gereklerine çok çabuk uyum sağlıyor eskiyi anında tarihe karıştırıyoruz. Yeni Dünya düzeni ile birlikte teknolojiye verilen önem ve teknolojinin en büyük yüzü olan sosyal medya dedikleri mecra, çok ciddi bir kültür çatışmasına, vurdum duymazlığa ve ben biletçiliğe doğru toplumumuz sürüklemektedir. Belki de böyle olmamız istenmektedir bazı güçler tarafından.

Örnek vermek gerekirse bizim toplumumuz esasında örf adet inanç ve milliyetçilik esasları etrafında oluşmuş bir millettir. Ama bakıyoruz ki, Esamesi okunmuyor bu dediklerimizin. Özellikle yeni nesilde özenilen, yolunda gidilen, peşinden sürükletilen her akım maalesef taban tabana bizimle zıt. Örfümüzle âdetimizle zıt. Gericilik değildir örf ve adetlere bağlı kalmak. El öpmek hâl hatır sormak yaşlıları ziyaret etmek akrabalarıyla iletişimde kalmak soruyorum bunların hangisi günümüz gençliğinde var. Bırakın bunları bibilerimize tahammülümüz bile yok. Hele ki şu koşullarda tek akrabası annesi babası olan insanlarımız var, bu daha da acı. Bu gidişatı bir an evvel sağduyulu bir şekilde düzletmemiz gerekmektedir.

 Diğer temel değerimiz ise inançlarımız, yüzde 99’u Müslüman olan bir ülkede yapılan konuşmalar gidilen mekanlar yada ortamlar. Burada kimseyi irdeleyerek, belli bir inanca zorlamak değildir elbet vurgulamak istediğim.Ama en azında saygı duymak en büyük görev. Çünkü bizi biz yapan inancımızdır.Bu konuyu irdeledikçe daha da derinlere iner ancak burada önemli olan tek vurgu mutlak saygı ve hoşgörüdür.

Yazım için son olmazsa olmazım Milliyetçiliktir. Bu etnik yada kafatası Milliyetçiliği değil elbet.Türkiye Cumhuriyeti Milliyetçiliğidir bu.Yaşanılan topraklarımıza sahip çıkmak bu topraklarda kurulan ülkemizin yasalarına uyum sağlayıp onları uygulanabilir kılmak en büyük Milliyetçiliktir.Herkesin aynı çatı altında yaşadığını unutmamak kaydıyla kendi dünyasında özgürce yaşayabilir olması Milliyetçiliği daha da değerli kılar.Ancak son zamanlar bir tv kanalında adını zikretmek istemediğim bir kendini bilmez, bu kadim milleti bu kadim Devleti katil olmak ile suçluyor. Bu kadar densiz olmak zaten akıl hüviyettin den şüphelenmeyi doğurur.Bu kadınında akıl hüviyetinden şüphe etmemek elde değil. Atalarımızın da dediği gibi deli cesareti deyip de çokta meşhur etmek istemiyorum.

Yazı başlığında Dünyevileşen değerler dedim ya tam burada milletimiz kendini o kadar çok Dünyevileştirmiş ki bu kadının ne dediğini, neden dediğini kimse irdelemiyor. Milliyetçi kimliğini ortaya koymuyor. Banane deyip geçiyor. Bu tavırlar oldukça tehlikeli ve soyutlayıcıdır. Değerleri soyutlayan yalnızlığa mahkumdur. Değersiz amaçsız toplumda uzun süre Dünya üzerinde var olamaz.

  Bir olmak Tek olmak, Diri ve İri olmak, Değerlere sahip çıkan bir topluma kavuşmak için hep beraber çalışmalıyız

Saygılarımla..

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.