EĞİTİMDE ŞİDDETE KARŞI BİRLİK ÇAĞRISI

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Hürriyetçi Sendikalar Konfederasyonu İl Başkanı Ersin Tanrıkulu, son günlerde artan eğitim çalışanlarına yönelik şiddet konusunda bir basın açıklaması düzenledi.

İşte açıklamanın detayları:

Eğitimde Şiddet Sorunu

Eğitim çalışanlarına yönelik şiddet, maalesef her gün duyduğumuz bir haber haline geldi. Okullarımızdaki güvenlik sorunu çözülmediği gibi çözüme yönelik bir adım da atılmamaktadır. Okul dışından biri rahatlıkla okula hatta sınıfa kadar girebilmekte ve öğretmeni darp edebilmektedir.

Öğretmene Şiddet Yasası

Talebimiz, bu tür olaylara mahal vermeyecek, gerekli yaptırımları içeren ‘Öğretmene Şiddet Yasası’nın bir an önce yürürlüğe girmesidir.

Güvenlik Zafiyeti

Bir okuldaki güvenlik zafiyeti sadece öğretmenleri ilgilendirmez. Herhangi biri elini kolunu sallayarak okullara hatta sınıflara kadar girebiliyorsa öğretmenler kadar öğrencilerimiz de risk altındadır.

Eğitimden Tasarruf Olmaz

Eğitimden tasarruf olmaz. Okullarımız, öğretmenlerimiz yalnız bırakılıyor. Güvenlik görevlileri olmayan okullarda öğrencilerimiz de risk altındadır.

Eylem ve Davet

Hürriyetçi Eğitim Sen İl Temsilciği olarak 10 Mayıs Cuma günü saat 10.30’da Yalova Milli Eğitim Müdürlüğü önünde “Öğretmene Yönelik Şiddetin Bitmesi” amacıyla 4 Eğitim Sendikası ile birlikte ortak açıklama yapılacaktır. Tüm üyelerimizi basın açıklamasına ve 1 günlük iş bırakma eylemine davet ediyoruz.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.