EMNİYET’TEN UYUŞTURUCU VE SİLAH OPERASYONU

Haberi Sesli dinle
Getting your Trinity Audio player ready...

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Narkotim Ekip Görevlilerimiz tarafından  Uyuşturucu Madde Suçlarına Karışan, Şahısların Tespiti ile Yakalanmasına Yönelik Operasyonel Çalışmalarımız aralıksız olarak sürdürülmektedir.

Narkotim Ekip görevlilerimiz tarafından alanda yapılan istihbarı çalışmalar neticesinde; O.A. isimli şahsın yakın çevre illerden temin ettiği uyuşturucu maddeleri kendi sevk ve idarelerindeki 35 Plaka Sayılı Araç ile naklederek Sokak Düzeyinde Uyuşturucu Madde Ticareti yapabileceği değerlendirilmiştir. Yapılan çalışmalar neticesinde ekip görevlilerimizce tespit edilen 35 Plaka Sayılı Araç yol güzergâhında tabibe alınmıştır. Yapılan takip neticesinde araca yönelik DUR !!! İhtarında bulunularak araç kontrollü bir şekilde durdurulmuştur. Araçta bulunan O.A. isimli şahıs yakalanarak etkisiz hale getirilmiştir.

Adli Makamlardan alınan Arama Kararı gereğince; Narkotik Maddeler Arama Köpeği Zeytin eşliğinde gerçekleştirilen detaylı araçaramasında;

104.77 gram Skunk maddesi,

6.13 gram Kokain maddesi,

58 adet Sentetik Ecza Tablet ele geçirilmiştir.

Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak Suçlarından yürütülen soruşturma kapsamında işlemlerinin tamamlanması ile O.A. isimli şahıs adli makamlara sevk edileceklerdir.

Uyuşturucu madde kullanan şahısların yakalanmasına yönelik devam eden çalışmalarda;

8,86 gram Sentetik Kannabinoid maddesi,

3,01 Esrar maddesi

0,29 gram Metamfetamin maddesi,

9 adet Sentetik Ecza hap,

2 adet tabanca ve tabancalara ait 97 adet fişek,

1 Adet Av Tüfeği ve 23 adet tüfeğe ait fişek ele geçirilmiştir.

  Narkotik Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğümüz tarafından 3 şahsa 6136 Sayılı Ateşli Silahlar ve Bıçaklar Hakkındaki Kanuna Muhalefet Suçlarından, T.M. M.G. E.D. ve Ş.K isimli şahıslar hakkında Kullanmak için Uyuşturucu Madde Satın Almak Suçundan işlem gerçekleştirilmiştir.

Yalova İl Emniyet Müdürlüğü koordinesinde Toplumun huzur ve güvenliğinin sağlanması, çocuk ve gençliğin sağlıklı geleceğine dair uyuşturucu madde suçlarının önlenmesine yönelik mücadelemiz kararlılıkla sürdürülecektir.

Kamuoyuna duyurulur.

Bunları da sevebilirsiniz

Bir Cevap Yazın

Bu site, istenmeyenleri azaltmak için Akismet kullanıyor. Yorum verilerinizin nasıl işlendiği hakkında daha fazla bilgi edinin.